Trwa ładowanie...

Hazard przegrywa z nowym prawem

"Puls Biznesu" pisze, że przychody firm hazardowych skurczyły się w mijającym roku aż o 5 miliardów dolarów. Gazeta wyjaśnia, że rynek gier i zakładów zdusiły głównie wyższe podatki wprowadzone po ujawnieniu afery hazardowej.

Hazard przegrywa z nowym prawemŹródło: Jupiterimages
d21ta7v
d21ta7v

Z szacunków "Pulsu Biznesu" wynika, że wydatki Polaków na gry i zakłady zmniejszyły się aż o jedną czwartą - z rekordowych 20 miliardów w 2009 roku do 15 miliardów w roku 2010. Tak jak zakładał rząd Donalda Tuska najwięcej stracił sektor automatów o niskich wygranych. Zgodnie z ustawą do końca 2015 roku wszystkie takie urządzenia mają zniknąć z rynku. Ten sam los czeka salony gier, gdzie stoją automaty umożliwiające większe wygrane. Na spowodowane tym faktem zwiększenie rentowności liczą właściciele kasyn.

Jednak - jak zauważa "Puls Biznesu" - ta prognoza jest ryzykowna głównie ze względu na to, że kasynom też podniesiono podatek - z 45 do 50 procent. Zwiększenie obciążeń finansowych - z 10 do12 procent od obrotu - bardzo mocno nadwątliło też kondycję rodzimych sześciu firm bukmacherskich, które wbrew obietnicom rządu wciąż nie mogą oferować zakładów przez internet. Ich przychody skurczyły się o około 15 procent.

Powodów do zadowolenie nie mają też władze Totalizatora Sportowego, choć tej państwowej firmy nie dotknęły podwyżki podatków. Z informacji "Pulsu Biznesu" wynika, że przychody spółki są o 15 procent mniejsze niż rok wcześniej. Jako powody gazeta uznaje nieprzemyślane zmiany nazw głównych produktów spółki i dużą podwyżkę stawki w sztandarowej grze Lotto. Więcej na ten temat - w "Pulsie Biznesu".

d21ta7v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ta7v

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj