Trwa ładowanie...

H&M otwiera sklepy. "W zgodzie z najnowszym rozporządzeniem"

Odmrażanie gospodarki na własną rękę? Sieć odzieżowa H&M otwiera cztery sklepy stacjonarne w Polsce. Zapewnia, że robi to zgodnie z prawem, podkreśla jednocześnie, że obowiązują w nich pewne obostrzenia.

Share
H&M otwiera sklepy. "W zgodzie z najnowszym rozporządzeniem"
Źródło: Wikimedia Commons
d1r15x7

Sieć H&M o otwarciu sklepów stacjonarnych poinformowała na swoim profilu na Facebooku. Na razie mowa o czterech sklepach:

  • Katowice - ul. Stawowa 9,
  • Zakopane - ul. Krupówki 49,
  • Wrocław - ul. Świdnicka 7,
  • Sopot - ul. Bohaterów Monte Cassino 55/57.

Jak zapewniają przedstawiciele sieci, działalność placówek jest zgodna z rozporządzeniem Rady Ministrów. Sklepy te funkcjonują także zgodnie ze wszystkimi aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Inspekcji Sanitarnej.

Obejrzyj także: <a href="https://msp.money.pl/wiadomosci/przedawnienie-mandatu-rodzaje-mandatow-i-grzywna-6344808020715137a.html">Mandat</a> za niewłaściwe zakupy? Prawnik radzi co zrobić

To oznacza jednak pewne obostrzenia. "Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. W sklepach czekają na Was rękawiczki i żele dezynfekujące. Prosimy również o zachowanie bezpiecznego dystansu oraz wybranie płatności bezgotówkowej. Wasze zdrowie i zdrowie naszych pracowników jest naszym największym priorytetem, dlatego dziękujemy za stosowanie się do powyższych wymagań" - czytamy w poście.

Czytaj też: <a href="https://www.money.pl/gospodarka/odmrazanie-gospodarki-handel-moze-wrocic-za-tydzien-6501813304572033a.html">Odmrażanie gospodarki. Handel może wrócić za tydzień</a>

Sklepy, o których mowa, otwarte są w godzinach 11-19. H&M zapewnia także, że będzie na swojej stronie internetowej informować o otwarciach kolejnych punktów sprzedaży.

d1r15x7

Jak to możliwe, że mimo częściowo zamkniętych galerii handlowych H&M otwiera sklepy? Odpowiedź jest prosta: nie znajdują się one w dużych centrach, a bezpośrednio przy ulicach.

To może być wkrótce nowy trend. O zwrocie w kierunku tzw. "ulic handlowych" mówił w programie "Money. To się liczy" Igor Klaja, prezes 4F.

Koronawirus. Zmiany w handlu

Przypomnijmy, że od 20 kwietnia na mocy nowego rozporządzenia w sklepach zaczął obowiązywać limit oparty o metraż, a nie liczbę kas, dzięki czemu do większych sklepów wejść może więcej klientów.

Centra handlowe nadal nie są w pełni otwarte, jeszcze dłużej zakaz działalności będzie obowiązywał drobne usługi, jak salony fryzjerskie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r15x7

Podziel się opinią

Share
d1r15x7
d1r15x7