Trwa ładowanie...
d2xwk0t

Home office bez zaufania. Pracodawcy śledzą swoich pracowników

Niektórzy pracodawcy mają bardzo ograniczone zaufanie do swoich pracowników i sprawdzają, co ci robią podczas pracy zdalnej. Zdarza się nawet, że zatrudniają do tego agencje detektywistyczne. Na razie taki proceder ujawniono w niemieckich firmach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szefowie kontrolują swoich pracowników, czy rzeczywiście sumiennie pracują w domu
Szefowie kontrolują swoich pracowników, czy rzeczywiście sumiennie pracują w domu (pixabay.com)
d2xwk0t

Jak pisze Polska Agencja Prasowa, sprawa jest bardzo gorąco komentowana w niemieckich mediach.

Wszystko za sprawą portalu telewizji ZDF, któremu udało się dotrzeć do Marcusa Lietza, dyrektora jednej z agencji detektywistycznych w Berlinie. Zdradził on, że w ostatnim czasie zdarzały mu się zlecenia od pracodawców, chcących śledzić aktywność swoich pracowników.

Podobnie jak w wielu innych krajach, również w Niemczech ostatnie tygodnie stoją pod znakiem pracy w trybie "home office".

d2xwk0t

Obejrzyj: Koronawirus a praca zdalna. Eksperci ostrzegają

Tamtejsi pracodawcy mają jednak ograniczone zaufanie do swoich pracowników. Lietz przyznał, że od kwietnia miał 8 spraw tego typu. Musiał sprawdzić, co w rzeczywistości robią pracownicy, którzy deklarowali pracę w domu.

Efekt? Wyjścia z domu, łamanie zasad kwarantanny czy nawet wyjazdy do wakacyjnych domów. Zresztą to nie jedyna agencja, która dostaje tego typu zlecenia.

d2xwk0t

Czytaj też: Koronerzy pilnie potrzebni do ofiar koronawirusa. 738 zł za stwierdzenie zgonu

Inny detektyw też odkrył sporo nieprawidłowości. Przykład? Strażak, który pracował w jednym z zakładów przemysłowych z branży farmaceutycznej. Miał przebywać na prewencyjnej kwarantannie, a spotykał się też ze znajomymi, nie zachowując środków ostrożności. Wyjechał nawet do Austrii na urlop. Firma zorientowała się, gdy kazała mu przyjechać do pracy, a to zajęło mu ponad 5 godzin.

Gdyby zaraził kolegów z zespołu, zakład prawdopodobnie musiałby wstrzymać produkcję. A to oznaczałoby gigantyczne straty finansowe dla firmy.

Pracownikom za naruszenie zasad kwarantannych mogą grozić surowe kary, a także odpowiedzialność karna.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xwk0t

Podziel się opinią

Share

d2xwk0t

d2xwk0t