Trwa ładowanie...
d58v8ij

Hydrapres chce się połączyć z wydzieloną częścią spółki Gerda-Hydomat

18.10. Warszawa (PAP) - Notowana na rynku NewConnect spółka Hydrapres, zajmująca się projektowaniem i budową maszyn, podpisała list intencyjny z Gerda-Hydomat, na mocy którego...

d58v8ij
d58v8ij

18.10. Warszawa (PAP) - Notowana na rynku NewConnect spółka Hydrapres, zajmująca się projektowaniem i budową maszyn, podpisała list intencyjny z Gerda-Hydomat, na mocy którego spółki połączą działalność w zakresie tłocznictwa i narzędziowni - podał Hydrapres w komunikacie.

"Celem połączenia ma być wzmocnienie pozycji połączonych spółek na rynku, pozyskanie większego udziału w rynku, a także zwiększenie mocy produkcyjnej przy zmniejszeniu kosztów produkcj" - napisano w komunikacie.

Ustalono wstępnie, że ze spółki Gerda-Hydomat wydzielona zostanie zorganizowana część przedsiębiorstwa, obejmująca tłocznię oraz narzędziownię, która zostanie włączona do Hydrapres w zamian za akcje Hydrapres, które zostaną przyznane akcjonariuszom Gerda-Hydomat.

"Po połączeniu strony zamierzają wprowadzić połączoną spółkę pod firmą +Hydomat+ lub inną uzgodnioną przez strony do obrotu giełdowego na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie" - napisano.

d58v8ij

"Na podstawie listu intencyjnego spółki przeprowadzą wzajemne due diligence i wycenę działalności, które umożliwią negocjacje parytetu wymiany akcji" - dodano.

Zarząd Hydrapres przewiduje, że negocjacje powinny się zakończyć do końca 2010 roku.

Hydrapres prowadzi działalność w dwóch obszarach: produkcja elementów tłocznych z blachy stalowej i projektowania i budowy maszyn. Specjalizuje się też w projektowaniu i budowie pras hydraulicznych do specjalistycznych zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym.(PAP)

pel/ ana/

d58v8ij
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d58v8ij