Trwa ładowanie...
d45i5zz
d45i5zz

HydroPhi ma pozytywne wyniki testów systemu paliwowego w Meksyku

Warszawa, 21.11.2014 (ISBnews) - HydroPhi Technologies Group, Inc (HPTG) uzyskało pozytywne wyniki testów swojego systemu HydroPlant w trzech autobusach Rutas Unidas, największego przewoźnika komunikacji miejskiej w Meksyku, podało HydroPhi Technologies Europe. Spółka liczy, że efekty testów prowadzone na europejskich autobusach będą równie atrakcyjne, co przełoży się na szybkie rozpoczęcie sprzedaży finalnych produktów w Polsce i Europie.
Share
d45i5zz

?Przeprowadzone przez rok testy wykazały zmniejszenie zużycia paliwa w przedziale 18%-21% w pojazdach wykorzystujących standardowy system elektryczny, w porównaniu do autobusów, które nie korzystają z systemu HydroPlant. Natomiast zastosowanie dodatkowego zasilacza do alternatora do systemu HydroPlant umożliwia zwiększenie wydajności paliwa w przedziale 23-26%, w zależności od pory dnia " - czytamy w komunikacie.

Prezes Rutas Unidas, Jose Antonio Sanchez Escalante stwierdził, że instalacja technologii HydroPlant wraz z usprawnieniem w postaci zasilacza do alternatora stanowi opłacalne rozwiązanie technologiczne w zakresie zwiększenia wydajności paliwa i zwraca się w okresie ok. 9 miesięcy, wskazano w informacji.

?W związku z tym, że technologia stosowana w testach w Polsce jest identyczna z tą zastosowaną w Meksyku, zarząd emitenta oczekuje iż efekty testów prowadzone na europejskich autobusach będą równie atrakcyjne, co przełoży się na szybkie rozpoczęcie sprzedaży finalnych produktów w Polsce i Europie" - czytamy dalej.

d45i5zz

W informacji podkreślono, że zarządu emitenta uważa że pozytywne wyniki testów systemu HydroPlant przeprowadzonych w Meksyku potwierdzają skuteczność technologii w zakresie zmniejszenia zużycia paliwa oraz powinny istotnie wpłynąć na zainteresowanie ze strony firm transportowych, w tym Rutas Unidas w Meksyku, biorących udział w testach, na wdrożeniu rozwiązania technologii HydroPlant w swoich flotach pojazdów.

HydroPhi Technologies Europe przeprowadził instalację pierwszych systemów technologii Hydroplant w Polsce w autobusach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu (MPK Wrocław). Test, obejmujący jeden autobus pojedynczy i jeden przegubowy, potrwa do 15 lutego 2015.

Po finalizacji odwrotnego przejęcia notowanej na NewConnect spółki Terra, która docelowo zmieni nazwę na HydroPhi Technologies Europe, firma będzie notowana na rynku warszawskiej giełdy.

HPTG jest spółką notowaną na rynku OTC w USA, działającą w branży 'clean technologies', specjalizuje się w tworzeniu i rozwijaniu systemów "Hydrogen Hybrid?", umożliwiających zmniejszenie zużycia paliwa oraz emisji spalin.

d45i5zz

Spółka zależna Emitenta HydroPhi Technologies Europe (HTE) jest wyłącznym dystrybutorem i licencjobiorcą technologii HydroPhi Technologies Group, Inc. w Europie. HTE otrzymała wyłączne prawa do wykorzystywania opatentowanej technologii HydroPlant na całą Europę, która polega na rozkładzie wody destylowanej na tlen i wodór oraz doprowadzeniu mieszanki do wlotu silnika autobusów i pojazdów ciężarowych, która działa jako katalizator spalania paliwa, zwiększający wydajność zużycia paliw do 30%, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji cząstek stałych do 60%.

(ISBnews)

d45i5zz

Podziel się opinią

Share
d45i5zz
d45i5zz