Trwa ładowanie...
d3pkx27

i2 Development zdecydował o emisji obligacji serii C wartych 30 mln zł

Warszawa, 05.01.2017 (ISBnews) - Zarząd i2 Development podjął uchwałę w sprawie emisji zabezpieczonych obligacji na okaziciela serii C, oprocentowanych w wysokości 8,1% rocznie, o łącznej wartości nominalnej 30 mln zł, poinformowała spółka. Maksymalny termin wykupu obligacji przypada w dniu 5 stycznia 2020 r.

Share
d3pkx27

"Środki finansowe pozyskane przez spółkę z emisji obligacji zostaną w całości wykorzystane na finansowanie działalności operacyjnej grupy kapitałowej emitenta, w tym na refinansowanie istniejącego zadłużenia grupy kapitałowej emitenta" - czytamy w komunikacie.

Spółka podała również, że oferta emisji obligacji została skierowana do funduszu Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie.

"Również w dniu dzisiejszym fundusz złożył oświadczenie o przyjęciu propozycji nabycia obligacji, w związku z czym zarząd dokonał przydziału obligacji na jego rzecz" - czytamy także.

i2 Development jest jednym z wiodących deweloperów na rynku wrocławskim. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w maju 2016 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży spółki sięgnęły 84,65 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d3pkx27

Podziel się opinią

Share
d3pkx27
d3pkx27