Trwa ładowanie...
d278x0k
d278x0k
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

IDC: wzrost przychodów na rynku mobilnym utrzyma się do 2020 r.

Pomimo obiegowej opinii, że rynek mobilny wszedł już w dojrzałą fazę i trudno spodziewać się wielkich wzrostów, nadal dostrzegamy w tym obszarze szansę na zwiększenie zysków - zwłaszcza w segmencie oprogramowania mobilnego i rozwiązań cyberbezpieczeństwa - przekonują eksperci IDC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d278x0k

Według prognoz International Data Corporation globalne przychody z rynku mobilnego będą w latach 2016-2020 zwiększać się rocznie średnio o 40 mld dol. (z poziomu 1,5 bln dol. w tym roku do 1,7 bln dol. w 2020 r.). Wymiana sprzętu przez konsumentów i przedsiębiorstwa (smartfony, tablety, laptopy) oraz usługi, związane z utrzymywaniem połączeń internetowych, będą stanowić większość wydatków na tym rynku. Największy, dwucyfrowy wzrost przychodów przyniesie jednak segment oprogramowania.

"Do 2020 r. przychody branży oprogramowania wzrosną o 15 proc., za co odpowiadać będzie przede wszystkim wzrost popytu na aplikacje mobilne i rozwiązania z obszaru cyberbezpieczeństwa" - komentuje Carrie MacGillivray, wiceprezes działu Mobility & Internet of Things w IDC.

Analitycy firmy szacują, że sektor finansowy i banki będą tymi podmiotami, które wydadzą najwięcej na innowacje mobilne. Inwestycje mają przekroczyć 100 mld dol. w 2020 r. Najbardziej dynamiczny wzrost inwestycji zanotuje jednak sektor usług medycznych i ochrony zdrowia (ponad 5 proc. w prognozowanym okresie).

d278x0k

"Podmioty dostarczające różnego rodzaju usług są najbardziej zainteresowane inwestycją w rozwiązania mobilne. Otwierają one drogę do nowych, bardziej skutecznych sposobów na komunikację z klientami i realizację zobowiązań" - mówi Jessica Goepfert, odpowiadająca za program Customer Insights and Analysis w International Data Corporation.

Liderami inwestycji w mobilne ekosystemy sprzętowo-programowe będą największe firmy zatrudniające ponad 500 osób (trend ten prognozowany jest dla wszystkich rejonów świata). Mniejsze przedsiębiorstwa, poszukując alternatyw dla tradycyjnych, droższych rozwiązań IT, skoncentrują się przede wszystkim na wykorzystaniu potencjału urządzeń i aplikacji mobilnych.

Informacje na temat prognozowanych inwestycji w branży mobilnej w najbliższych latach pochodzą z raportu pt. Worldwide Semiannual Mobility Spending Guide, który został udostępniony przez International Data Corporation 7 października.

d278x0k

Podziel się opinią

Share
d278x0k
d278x0k