Trwa ładowanie...
d3mllhe
04-03-2016 11:39

Idea Bank otwarty na akwizycje, blisko finalizacji rozmów o sprzedaży GetBack

Warszawa, 04.03.2016 (ISBnews) - Idea Bank jest otwarty na przejęcia całych podmiotów oraz części aktywów spółek, które będą pasować do koncepcji rozwoju grupy. Rozmowy z jednym z inwestorów na temat sprzedaży spółki GetBack zmierzają ku końcowi, ale nie wiadomo, kiedy uda się je sfinalizować, poinformował ISBnews prezes Jarosław Augustyniak.

d3mllhe
d3mllhe

"Jesteśmy organizacją bardzo oportunistyczną. Przyglądamy się różnym spółkom, portfelom, częściom przedsiębiorstw. Jeśli znajdziemy coś, co pasuje do naszego biznesu, to niewykluczone, że to kupimy" - powiedział Augustyniak w rozmowie z ISBnews.

Prezes poinformował, że rozmowy na temat sprzedaży spółki GetBack zmierzają ku końcowi, ale nie może zapewnić, że umowa zostanie podpisana w I połowie tego roku.

"Rozmowy z jednym inwestorem zmierzają ku końcowi, ale nie wiemy, czy się uda, a jeśli tak, to kiedy. Mamy nadzieję, że zakończymy ten proces w tym roku" - powiedział Augustyniak.

Ocenił, że rynek wierzytelności "zaczyna się robić gorący". To jest dobry biznes, dodał.

d3mllhe

GetBack S.A. to spółka windykacyjna, powstała w lutym 2012 r. W lipcu 2014 r. firmę przejęła grupa Idea Bank. GetBack dysponuje własną kancelarią prawną. Od marca 2014 roku firma GetBack jest także obecna na rynku rumuńskim.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w Internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w kwietniu 2015 roku.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews)

d3mllhe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mllhe