Trwa ładowanie...
d3oy1fr

Idea Bank raczej nie zamknie transakcji sprzedaży GetBack do końca roku

Warszawa, 28.10.2015 (ISBnews) - Idea Bank przewiduje, że transakcja sprzedaży GetBack nie zostanie sfinalizowana do końca tego roku, poinformował ISBnews prezes Jarosław Augustyniak. Grupa nie prowadzi żadnych rozmów na temat sprzedaży innych aktywów należących do grupy.

Share
d3oy1fr

"Jesteśmy w trakcie procesu, ale nie nastąpiły żadne wiążące rozwiązania. Raczej nie przewidujemy, abyśmy byli w stanie zamknąć tę transakcję do końca roku"- powiedział Augustyniak w rozmowie z ISBnews.

Podkreślił, że jeśli spółka nie uzyska dobrej ceny, nie będzie pozbywała się tego aktywa z grupy.

"Nie zamierzamy sprzedać GetBack za cenę, która nie będzie nas satysfakcjonowała. Nie musimy tego robić" - zaznaczył Augustyniak.

d3oy1fr

We wrześniu br. Idea Expert - spółka zależna Idea Banku, w której posiada 100% udziałów - poinformowała, że rozpoczęła proces sprzedaży zakupionego w ub. roku GetBack.

W III kw. GetBack wypracował zysk netto wysokości 32,7 mln zł wobec 34 mln zł kwartał wcześniej, zaś po trzech kwartałach zysk netto spółki sięgnął 87,2 mln zł.

Spółka pozyskała w III kw. portfele w zarządzaniu o wartości nominalnej 2,4 mld zł, zarządzając tym samym aktywami o wartości nominalnej prawie 10 mld zł na koniec września. W ub. kwartale spółka odzyskała 28,8 mln zł z windykacji własnych portfeli wierzytelności.

GetBack S.A. to jeden z liderów polskiego rynku windykacji. Firma powstała w lutym 2012 r. , a w lipcu 2014 r. firmę przejęła grupa Idea Bank. GetBack dysponuje własną kancelarią prawną. Od marca 2014 roku firma GetBack jest także obecna na rynku rumuńskim.

Agnieszka Morawiecka

(ISBnews)

d3oy1fr

Podziel się opinią

Share
d3oy1fr
d3oy1fr