Trwa ładowanie...
dj826yt

Ifo optymistycznie o rozwoju sytuacji gospodarczej w Polsce w II połowie '10

24.08. Warszawa (PAP) - W kwartalnym raporcie instytut Ifo pozostaje optymistyczny co do rozwoju sytuacji gospodarczej w Polsce w drugiej połowie 2010 roku. Eksperci instytutu...
Share
dj826yt

24.08. Warszawa (PAP) - W kwartalnym raporcie instytut Ifo pozostaje optymistyczny co do rozwoju sytuacji gospodarczej w Polsce w drugiej połowie 2010 roku. Eksperci instytutu spodziewają się silnego odbicia nakładów inwestycyjnych i eksportu w najbliższych miesiącach.

"W większości Europy Środkowej i krajów Europy Wschodniej obecna sytuacja gospodarcza jest jeszcze oceniona jako bardzo słaba. Jedynymi wyjątkami są Polska i Czechy, gdzie wyniki gospodarcze kontynuowały poprawę w ciągu roku i są obecnie oceniane jako więcej niż zadowalające" - napisano w raporcie.

"W Czechy rozwój sytuacji ekonomicznej uległ poprawie i wskazuje na dalszą wyraźną poprawę sytuacji gospodarczej w drugiej połowie 2010 roku. W Polsce oczekiwania na następne sześć miesięcy pozostają optymistyczne, choć w nieco mniejszym stopniu niż w pierwszej połowie roku" - dodano.

W obu krajach eksperci Ifo prognozują silne odbicie nakładów inwestycyjnych i eksportu w najbliższym czasie. (PAP)

bg/ jtt/

dj826yt

Podziel się opinią

Share
dj826yt
dj826yt