Trwa ładowanie...
d3ptvim
28-06-2016 10:15

iFun4all planuje debiut na NewConnect w II połowie lipca

Warszawa, 28.06.2016 (ISBnews) - iFun4all planuje debiut na rynku NewConnect na drugą połowę lipca, podała spółka. Pod koniec maja spółka zapowiadała, że stara się o debiut na NewConnect na przełomie II i III kwartału 2016 r.

Share
d3ptvim

"iFun4all, spółka córka krakowskiego Bloober Team, pozyskała dofinansowanie w dostępie do rynku kapitałowego w ramach programu operacyjnego prowadzonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. To dobra wiadomość dla developera gier indie, który debiut na rynku NewConnect zaplanował na drugą połowę lipca" - czytamy w komunikacie.

Prezes iFun4all Michał Mielcarek zwrócił także uwagę, że na czerwcowych targach E3 Expo w Los Angeles spółka prezentowała grę "Serial Cleaner", która spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska branżowego.

"Nadchodzącą produkcją kontynuujemy naszą strategię stworzenia silnych, rozpoznawalnych w swojej kategorii IP. Dlatego jednym z ważnych elementów nowego tytułu jest Real-World Data. Chcemy być w tej dziedzinie jednym z pierwszych i najważniejszych indie-developerów" - powiedział Mielcarek, cytowany w komunikacie.

iFun4all wskazuje, że "Serial Cleaner" ma umocnić pozycję dewelopera gier indie, który uplasował się na bardzo atrakcyjnym miejscu po wydaniu swoich dwóch poprzednich hitów - "Red Game Without a Great Name" oraz "Green Game: Time Swapper".

d3ptvim

"'Serial Cleaner' zapowiada się na mocną produkcję, a spółka liczy na wzrost wartość akcji iFun4all po jej wydaniu. W dostępie do rynku kapitałowego developerowi ma pomóc także dofinansowanie, jakie otrzymał w ramach programu operacyjnego PARPu. Przyznana kwota dofinansowania wyniosła 60 000 zł" - czytamy dalej.

W maju spółka informowała o pozyskaniu w drodze prywatnej emisji akcji 2,2 mln zł. Papiery oferowane przez iFun4all spotkały się z dużym zainteresowaniem rynku, a w prywatnej emisji spółka uplasowała całą oferowaną pulę. Inwestorzy wycenili krakowskie studio na ponad 13 mln zł.

Pozyskane w ten sposób środki zarząd planuje przeznaczyć m.in. na dokończenie i wydanie najnowszej produkcji oraz prace badawczo-rozwojowe w zakresie Real-World Data. Deweloper złożył już wniosek do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych o zarejestrowanie akcji.

iFun4all Sp. z o.o. to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 r., jako spółka córka Bloober Team. Od 2014 roku spółka tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących "Real World-Data" - informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę.

(ISBnews)

d3ptvim
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ptvim
d3ptvim