Trwa ładowanie...
d2wqv85
27-03-2017 18:52

IIF i IIF Ventures BV rozpoczęły sprzedaż do 1,2 mln akcji Aillerona przez ABB

Warszawa, 27.03.2017 (ISBnews) - Fundusze IIF i IIF Ventures BV - akcjonariusze Aillerona - rozpoczęli proces przyśpieszonej budowy księgi popytu (procedura ABB), której celem jest sprzedaż do 1,2 mln akcji, uprawniających do 7,35% głosów, podała spółka.

d2wqv85
d2wqv85

Firmą inwestycyjną wybraną przez akcjonariuszy prowadzącą procedurę ABB jest Dom Maklerski Noble Securities.

"Akcjonariusze zobowiązują się do niedokonywania innych transakcji sprzedaży akcji spółki powyżej ww. pakietu przez okres minimum 12 kolejnych miesięcy, tj. do dnia 28 marca 2018 roku, za wyjątkiem transakcji w grupie kapitałowej Funduszu IIF. Fundusz IIF deklaruje utrzymanie długoterminowej kontroli nad spółką, gwarantującej realizowanie obecnej strategii rozwojowej spółki, w tym w szczególności rozwoju produktów fintech i ekspansji zagranicznej" - czytamy w komunikacie.

Planowana transakcja jest wpisana w standardową działalność funduszy typu venture capital, a środki z transakcji zostaną przeznaczone m.in. na wykup obligacji serii D funduszu IIF, zapadających w roku 2017 oraz spłatę innych zobowiązań akcjonariuszy, podano również.

"Zgodnie z przekazaną przez akcjonariuszy informacją, proces sprzedaży akcji zostanie przeprowadzony w trybie przyspieszonej budowy księgi popytu. Procedura ABB rozpocznie się niezwłocznie po publikacji niniejszego raportu. Każdy z akcjonariuszy z osobna w odniesieniu do posiadanych akcji spółki zastrzega sobie możliwość zmiany warunków procedury ABB, w tym odwołania lub zakończenia procedury ABB, zmiany terminu realizacji procedury ABB lub liczby oferowanych akcji spółki" - podano również.

Ailleron (połączone firmy: Wind Mobile i Software Mind) specjalizuje się w budowaniu produktów i innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Produkty skierowane są zarówno do szeroko pojętego sektora finansowego, jak i telekomunikacyjnego oraz hotelarskiego. Flagowe rozwiązania firmy to m.in.: LiveBank, iLumio, czy Ringback Tones.

(ISBnews)

d2wqv85
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wqv85