Trwa ładowanie...
d1hst64

III kw. będzie ostatnim z wpływem opcji walutowych na wyniki

ING Bank Śląski ocenia, że III kwartał powinien być ostatnim, w którym będzie widoczny w wynikach wpływ opcji walutowych z klientami - poinformował Brunon Bartkiewicz, prezes banku.

Share
d1hst64

_ III kwartał powinien być ostatnim kwartałem, gdzie ten wpływ jest istotny, jeśli chodzi o opcje walutowe. Zdecydowana liczba umów jest zrestrukturyzowana, poziom konfliktów z klientami jest znikomy. Klientów, z którymi nie mamy pełnego ustalenia, co z tym tematem zrobić, jest kilku _ - powiedział na konferencji prasowej Bartkiewicz.

Bank przed środową sesją podał wyniki za II kwartał, które okazały się znacznie lepsze niż oczekiwał rynek.

Zysk netto grupy ING Banku Śląskiego w drugim kwartale 2009 roku wyniósł 182,7 mln zł. Rynek tymczasem spodziewał się zysku na poziomie 120 mln zł.

_ Działamy normalnie, realizujemy cele, które sobie postawiliśmy. Na rynku jest sporo zaburzeń, ale bez wątpienia, w wyniku przed kosztami ryzyka postęp jest ewidentny _ - powiedział Bartkiewicz.

d1hst64

Wynik przed kosztami rezerw w II kwartale wyniósł 302,6 mln zł, czyli był o 28,3 proc. wyższy niż rok wcześniej.

_ W II kwartale 2008 roku w kosztach ryzyka było bardzo silne zasilenie wyniku - sprzedaż wierzytelności w sytuacji nieregularnych, co miało charakter jednorazowy. W tym roku wynik jest z kolei obciążony kosztem ryzyka _ - powiedział Bartkiewicz.

Bank podał, że 23 czerwca sprzedał wierzytelności o łącznej kwocie 217 mln zł, dzięki czemu na tej transakcji zrealizuje zysk brutto w wysokości 5,7 mln zł.

Przedstawiciele banku poinformowali w środę, że kwota ta zasili wyniki III kwartału i że bank nie planuje sprzedaży innych portfeli w 2009 roku.

d1hst64
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hst64
d1hst64