Trwa ładowanie...
diary95
10-02-2016 15:07

IK Investment Partners złożyło wniosek do UOKiK ws. przejęcia Ferro

Warszawa, 10.02.2016 (ISBnews) - Palmyra - spółka zależna IK Investment Partners - złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Ferro, podał Urząd.

diary95
diary95

Wniosek wpłynął do UOKiK 8 lutego br. Sprawa jest w toku.

"Zgłaszana koncentracja polega na przejęciu przez Palmyra sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie kontroli nad Ferro S.A. z siedzibą w Skawinie w drodze publicznego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Ferro S.A. dopuszczonych i wprowadzonych do obrotu na rynku podstawowym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A." - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu IK Investment Partners ogłosił - poprzez spółkę zależną Palmyra - wezwanie na 100% akcji Ferro po 10,5 zł za akcję.

Warunkiem realizacji wezwania jest złożenie zapisów na co najmniej 80% wszystkich akcji. Realizacja wezwania wymaga także uzyskania zgody właściwych organów antymonopolowych w Polsce, Rumunii i na Ukrainie na nabycie akcji.

diary95

IK Investment Partners to europejski fundusz private equity, skupiający się na spółkach o średniej wielkości ze Skandynawii, Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Francji, krajów Beneluksu, a także z Polski.

Ferro to jeden z największych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej producentów i dystrybutorów techniki sanitarnej, instalacyjnej i grzewczej. Spółka jest również przedstawicielem na rynku polskim znanych włoskich firm - producenta armatury przepływowej, spółki Caleffi oraz La Torre. Ferro jest notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od kwietnia 2010 r.

(ISBnews)

diary95
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diary95