Trwa ładowanie...
dfkqhr9
23-05-2016 09:37

IKEA rozważa sprzedaż czterech parków handlowych w Polsce

Warszawa, 23.05.2016 (ISBnews) - IKEA bierze pod uwagę sprzedaż czterech parków handlowych w Polsce w ciągu najbliższych dwóch lat, poinformowała Katarzyna Balashov - dyrektor komunikacji korporacyjnej w polskim oddziale IKEA Retail.

Share
dfkqhr9

"W Polsce rozważamy sprzedaż czterech parków handlowych. Mogę potwierdzić, że proces się rozpoczął, ale jest na bardzo wczesnym etapie. Szacuje się, że może potrwać około 18-24 miesięcy, jednak obecnie nie możemy zagwarantować, iż ten przedział czasowy zostanie utrzymany" - powiedziała Balashov "Pulsowi Biznesu".

Dodała, że do sprzedaży nie jest przeznaczone warszawskie centrum handlowe Wola Park. Spółka chce sprzedać te parki, które nie pasują do jej strategii.

"Ideą biznesową IKEA Centres jest tworzenie wspólnie ze sklepami IKEA i naszymi najemcami inspirujących i przyjaznych rodzinom miejsc spotkań dla wielu ludzi. W związku z tym rozpoczniemy proces sprzedaży naszych parków handlowych, które nie mogą być rozwijane jako przyszłe miejsca spotkań" - wskazała dyrektor.

IKEA chce sprzedać łącznie 27 parków handlowych w Europie.

dfkqhr9

IKEA w Polsce posiada obecnie 9 sklepów. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. W 13 lokalizacjach w Polsce znajdują się tartaki i fabryki mebli oraz komponentów meblowych IKEA Industry, w których pracuje ok. 10 tys. osób.

(ISBnews)

dfkqhr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfkqhr9
dfkqhr9