Trwa ładowanie...
ikea

Ikea uszyje zabawki z rysunku dziecka. 20 projektów z Polski powalczy o realizację

"Zabawa to poważna sprawa" – to tytuł kampanii i konkursu rysunkowego dla dzieci organizowanego przez Ikea. Szwedzka sieć zaprosiła dzieci z całego świata do stworzenia limitowanej edycji zabawek. Zadaniem najmłodszych było narysowanie wymarzonej pluszowej zabawki. W Polsce wyłonionych zostanie 20 najlepszych prac. W finale jury wybierze 10 zwycięskich projektów z całego świata, które trafią do sprzedaży.

Share
Ikea uszyje zabawki z rysunku dziecka. 20 projektów z Polski powalczy o realizację
Fot: IKEA
d2ywg8j

6 grudnia Ikea wyłoni 20 finalistów konkursu z Polski. Ich prace zostaną wysłane do centrali w Szwecji. Tam spośród wszystkich nadesłanych prac, jury wybierze 10 zwycięzców. Na podstawie ich rysunków Ikea stworzy limitowaną edycję pluszowych zabawek. W przyszłym roku trafi ona do sprzedaży na całym świecie.

Tegoroczna kolekcja zabawek SAGOSKATT to seria 10 zwycięskich maskotek zaprojektowanych w ubiegłym roku przez dzieci z różnych części świata. Wśród zwycięskich projektów znalazły się m.in. różowa sowa, niebieski pies czy czerwona bakteria.

Kampania "Zabawa to poważna sprawa" trwa od 20 listopada do 24 grudnia. W tym okresie ze sprzedaży każdej zabawki lub książeczki dla najmłodszych Ikea Foundation przekaże 1 euro na rzecz projektów wspierających rozwój edukacji, sportu i zabawy wśród najuboższych społeczeństw. Nowa kampania pojawiała się w miejsce akcji "Pluszaki dla edukacji", którą szwedzki koncern prowadził wcześniej przez 13 lat. Niezmiennym elementem kampanii pozostaje konkurs rysunkowy dla dzieci.

d2ywg8j

Podziel się opinią

Share
d2ywg8j
d2ywg8j