ycipk-4f5z3j

IKEA w Blue City szuka pracowników. Wiemy, ile można zarobić

14 zł na rękę za godzinę na zmywaku w restauracji, niespełna 12 – dla pracowników dbających o porządek "na sklepie". Wszystko na umowę o pracę. IKEA poszukuje pracowników do swojego nowego sklepu w warszawskim Blue City. Praca praktycznie od zaraz, bo wielkie otwarcie – według informacji Wirtualnej Polski - już 23 października.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy sklep w warszawskim Blue City zostanie otwarty jeszcze w październiku. Ale wciąż szuka pracowników
Nowy sklep w warszawskim Blue City zostanie otwarty jeszcze w październiku. Ale wciąż szuka pracowników (Getty Images)
ycipk-4f5z3j

W portalach społecznościowych aż roi się od ofert pracy w Ikei. Szwedzka sieć poszukuje pracowników w Warszawie, gdzie niedługo otworzy swój nowy sklep. Nowy format, mniejsza powierzchnia, bliżej centrum –pisaliśmy już o tym kilka dni temu w naszym serwisie.

Zadzwoniliśmy pod podany w ogłoszeniu numer i podaliśmy się za kandydata, by dowiedzieć się więcej. Kogo potrzeba? Chodzi przede wszystkim o dwa stanowiska. Pierwsze to klasyczna praca na zmywaku w salonowej restauracji. Stawka? 14 zł za godzinę na rękę.

Drugie natomiast to tzw. serwis sklepowy, czyli osoby odpowiedzialne za to, by na półkach był porządek, a „żółte torby leżały tam, gdzie powinny leżeć”. Tutaj można zarobić mniej, bo 15 zł brutto, czyli niespełna 12 na rękę. Ale można negocjować. – Wie pan, jeśli zobaczymy, że osoba jest chętna do pracy, ma doświadczenie i potrafi się porozumieć po polsku, to pomyślimy, żeby było więcej – słyszymy w słuchawce.

ycipk-4f5z3j

Co ważne, wszystko na umowę o pracę, w trybie zmianowym, z ubezpieczeniem społecznym i zdrowotnym. 8 godzin dziennie, ale przewidziane są też dodatkowe pieniądze, gdy ktoś będzie chciał robić nadgodziny.

Choć rekrutację prowadzi firma zewnętrzna, to – jak się dowiedzieliśmy - Ikea dość duży nacisk kładzie na to, by formą zatrudnienia był właśnie etat. Chyba, że ktoś wyraźnie nalega na umowę-zlecenie, to zawsze można się dogadać.

Miejsc jest jeszcze całkiem sporo, bo na zmywaku potrzeba jeszcze 7 osób, a na sklepie – około 30.

ycipk-4f5z3j

Trzeba się jednak spieszyć, bo otwarcie Ikei w Blue City już niedługo. Według informacji Wirtualnej Polski, w przyszły piątek, 19 października sklep zostanie próbnie otwarty tylko dla pracowników, którzy będą musieli go przetestować. W poniedziałek uroczyste otwarcie dla VIP-ów, a we wtorek – dla wszystkich klientów.

Sklep w centrum handlowym Blue City będzie jedenastą placówką szwedzkiej sieci w Polsce (dziesiąty sklep otwarty został rok temu w Lublinie) i trzecią w Warszawie. Pozostałych 8 zlokalizowanych jest w największych miastach naszego kraju, m. in. w Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku czy Krakowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4f5z3j

ycipk-4f5z3j
ycipk-4f5z3j