Trwa ładowanie...
ycipk-1d6chi

Ikea wycofuje ze sprzedaży kubek podróżny. Można odzyskać pieniądze

Ikea wycofuje ze sprzedaży kubek podróżny Troligtvis - poinformowała w środę sieć. Najnowsze wyniki badań wskazują, że produkt może wydzielać substancje chemiczne w ilościach przekraczających dopuszczalne wartości graniczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ikea wycofuje kubki podróżne.
Ikea wycofuje kubki podróżne. (mat. prasowe Ikea)
ycipk-1d6chi

Ikea zachęca klientów, którzy kupili ten kubek, by zwrócili go w dowolnym sklepie stacjonarnym Ikea. Sieć deklaruje, że otrzymają pełny zwrot pieniędzy.

- Niedawno otrzymaliśmy wyniki badań wykazujące, że kubek podróżny może wydzielać ftalan dibutylu (DBP) w ilościach przekraczających ustalone limity. Wiele lat temu Ikea podjęła decyzję o zakazie stosowania ftalanów w produktach przeznaczonych do kontaktu z żywnością i dlatego wstrzymała sprzedaż kubka podróżnego na czas dochodzenia oraz testów, które mają na celu ustalenie pierwotnej przyczyny problemu - informuje sieć.

ycipk-1d6chi

Powstanie nowego Zespołu Edukacyjnego w Zielonej Górze i jego ogromne znaczenie dla mieszkańców miasta

Dochodzenie wykazało, że problem może dotyczyć kubków oznaczonych "Made in India". Ikea zapewnia, że ryzyko natychmiastowego wystąpienia negatywnych skutków zdrowotnych jest niewielkie. Mimo to wycofuje kubki.

ycipk-1d6chi

Kubki są w sprzedaży od października 2019 r. Do zwrotu paragon nie jest potrzebny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1d6chi

ycipk-1d6chi
ycipk-1d6chi