Trwa ładowanie...

Ile trzeba mieć pieniędzy, by w Wielkiej Brytanii uchodzić za bogatego? 10 a nawet 100 mln funtów

Na to, czy ktoś uważa się za bogatego ma także wpływ porównywanie się z piłkarzami, gwiazdami filmowymi i biznesmenami, o fortunach których głośno w mediach.

Ile trzeba mieć pieniędzy, by w Wielkiej Brytanii uchodzić za bogatego? 10 a nawet 100 mln funtówFot: Rolls-Royce
d149la3
d149la3

10 milionów funtów, czyli nieco ponad 52 miliony złotych według obecnego przelicznika. Taki majątek według najnowszych badań stanowi "bilet wstępu" do świata bogaczy w Wielkiej Brytanii.

55 proc. osób, zapytanych przez firmę doradztwa finansowego Oracle Capital Group, powiedziało, że posiadanie osobistego majątku przekraczającego 10 mln funtów oznacza, że daną osobę można uznać za bogatą. Z kolei aż dwie piąte respondentów granicę tę ustaliło na aż 100 milionów funtów.

Według Oracle Capital Group badanie to pokazuje, że status milionera nie oznacza dziś takiego prestiżu jak kiedyś. - Wiele osób, które posiadają dom w Londynie, stało się milionerami za sprawą gwałtownego wzrostu cen nieruchomości, ale nie uważają się za bogaczy - powiedział Yury Gantman, szef Oracle Capital Group.

d149la3

Jak zauważył Gantman, zmiana postrzegania bogactwa wynika nie tylko ze zmian cen na rynku nieruchomości, ale także wzrostu kosztów życia. Na to, czy ktoś uważa się za bogatego ma także wpływ porównywanie się z piłkarzami, gwiazdami filmowymi i biznesmenami, o fortunach, o których głośno w mediach - dodaje szef Oracle Capital Group.

Badanie internetowe Oracle Capital Group zostało przeprowadzone na próbie 500 osób.

d149la3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d149la3