Trwa ładowanie...

Ile wydamy na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia?

Na organizację tegorocznych świąt Bożego Narodzenia wydamy ponad 100 zł mniej niż w zeszłym roku.
Share
Ile wydamy na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia?
Źródło: Fotolia, Fot: DragonImages
d1j4nc4

Na organizację tegorocznych świąt Bożego Narodzenia wydamy ponad 100 zł mniej niż w zeszłym roku - wynika z badań Providenta. W tym roku przeciętny Polak przeznaczy na nie średnio 722 zł.

24 proc. pytanych szacuje, że z ich portfela zniknie 400 zł, natomiast co czwarty Polak deklaruje, że kwota ta będzie wahać się od 400 do 700 zł. 15 proc. z nas wyda od 700 do nawet 1 tys. zł, a 10 proc. planuje zakupy za więcej niż tysiąc złotych.

Najwięcej na święta wydadzą mieszkańcy małych i średnich miast - ok. 800 zł. Mieszkańcy wsi i największych miast wydadzą prawie 100 zł mniej.

d1j4nc4

- Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, jak dużo w wymiarze materialnym kosztują nas przygotowania do świąt. Jednak jesteśmy w stanie to zaakceptować, gdyż czas ten ma dla nas szczególny, symboliczny charakter. Tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie oraz rodzinny charakter świąt, wpływają na to, że pieniądze schodzą na plan dalszy - mówi Przemysław Kasza z działu badań Provident Polska.

3/4 z nas nie ukrywa, że spodziewa się pod choinką prezentu. Badanie wskazało, że kobiety czekają na kosmetyki, ubrania i biżuterię, natomiast mężczyźni częściej wskazywali elektronikę, ubrania i alkohol.

W zeszłym roku szacowano, że Polacy wydadzą na zakupy nawet 12 mld zł. Te pieniądze wydaliśmy przede wszystkim w supermarketach i dyskontach.

d1j4nc4

Podziel się opinią

Share
d1j4nc4
d1j4nc4