Trwa ładowanie...
finanse
17-05-2010 12:45

Ile zarabiają użytkownicy Wirtualnej Polski?

Kto z naszych użytkowników zarabia najmniej a kto najwięcej? Sprawdź na jakim poziomie są Twoje zarobki!

Ile zarabiają użytkownicy Wirtualnej Polski?
d3elujh
d3elujh

Najmniej w 2009 roku płacono użytkownikom WP.pl zatrudnionym na stanowiskach wykonawczych - mediana ich zarobków wynosiła 2 276 PLN. Wyższe wynagrodzenie otrzymywały osoby pracujące na szczeblu specjalisty (3 300 PLN) oraz starszego specjalisty (4 425 PLN). Zdecydowanie najlepiej wynagradzani byli internauci zatrudnieni na szczeblu dyrektora/zarządu (10 000 PLN) – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak.

(kliknij, aby powiększyć)
Źródło: (kliknij, aby powiększyć)

Na wysokość płac osób odwiedzających portal WP.pl, istotny wpływ miała również wielkość miasta zatrudnienia. Oczywiście, im większe miasto, tym wyższe wynagrodzenia. Warto jednak zauważyć, że w przypadku mniejszych miejscowości różnice nie były aż tak duże. Natomiast znacząco lepiej płacono w największych ośrodkach miejskich (400-850 tys. mieszkańców) – tam mediana wynagrodzeń wyniosła 3 500 PLN.

(kliknij, aby powiększyć)
Źródło: (kliknij, aby powiększyć)

Kolejny wykres przedstawia wysokość płac otrzymywanych w różnych branżach. Najwyższe zarobki otrzymywali użytkownicy portalu WP.pl zatrudnieni w branży IT – mediana ich wynagrodzeń wyniosła w 2009 roku 4 000 PLN. Nieznacznie niższe zarobki otrzymywali czytelnicy Wirtualnej Polski zatrudnieni w bankowości (mediana 3 840 PLN). Wśród wybranych branż najmniej płacono w sektorze publicznym, gdzie typowy pracownik dostawał pensję w wysokości 2 719 PLN (mediana).

(kliknij, aby powiększyć)
Źródło: (kliknij, aby powiększyć)

Niewątpliwie ważnym czynnikiem, który wpływa na nasze zarobki jest wykształcenie. Nie inaczej było w przypadku użytkowników portalu WP.pl. Mediana wynagrodzenia osób z wykształceniem podstawowym lub zawodowym wyniosła 2 300 PLN. Stosunkowo niedużo więcej (o 261 PLN) zarabiały osoby z wykształceniem średnim. Najlepiej byli wynagradzani pracownicy z dyplomem magistra lub inżyniera, mediana ich płac wyniosła 3 666 PLN.

(kliknij, aby powiększyć)
Źródło: (kliknij, aby powiększyć)

Jak można zauważyć na wykresie 5, niebagatelne znaczenie miało również ukończenie studiów podyplomowych. Zgodnie z naszym badaniem, czytelnicy Wirtualnej Polski, którzy posiadali tego typu dyplom, otrzymywali płace wyższe aż o 910 PLN od zarobków pozostałych osób.

(kliknij, aby powiększyć)
Źródło: (kliknij, aby powiększyć)

Przyjrzyjmy się teraz, jak kształtowały się płace w zależności od stopnia opanowania języka angielskiego. Okazało się, że dopiero znajomość angielskiego na poziomie bardzo dobrym w istotny sposób wpływa na nasze wynagrodzenie. Zarobki osób posługujących się nim na najwyższym poziomie wyniosły 3 800 PLN (mediana).

(kliknij, aby powiększyć)
Źródło: (kliknij, aby powiększyć)

Nie bez znaczenia dla naszych płac była również wielkość przedsiębiorstwa, w którym pracowaliśmy. Interesujących informacji odnośnie tego tematu dostarcza nam niżej zamieszczony wykres. Przedstawiono na nim zarobki na wybranych szczeblach w firmach różnej wielkości. Przykładowo, specjaliści zatrudnieni w małych podmiotach gospodarczych zarabiali tylko o 300 PLN więcej od pracowników szeregowych pracujących w największych przedsiębiorstwach.

(kliknij, aby powiększyć)
Źródło: (kliknij, aby powiększyć)

Jak kształtują się zarobki Polaków w 2010 roku? Na jakich stanowiskach oferowano w tym roku najwyższe płace? Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Każdy zainteresowany po wypełnieniu ankiety otrzyma analizę wynagrodzenia dla wybranego stanowiska. Ponadto po zakończeniu badania, jego uczestnicy jako pierwsi otrzymają najnowsze dane o płacach w Polsce.

d3elujh

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 ) [

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

d3elujh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3elujh

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj