Trwa ładowanie...
dn34lw4

Im dalej na wschód, tym gorsza żywność. Grupa Wyszehradzka mówi "dość"

- Różne standardy w artykułach spożywczych to wielki skandal - mówił w środę przed Komisją Europejską premier Słowacji Robert Fico. I podawał przykłady. Płyn do prania, kawa czy paluszki rybne - to tylko niektóre przykłady.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Im dalej na wschód, tym gorsza żywność. Grupa Wyszehradzka mówi "dość"
(Fotolia)
dn34lw4

Jak donosi "Rzeczpospolita", premier Słowacji przyniósł przed Komisję Europejską kilka wersji tego samego produktu. Dwa opakowania płynu do prania, kawy i paluszków rybnych - jeden przeznaczony na rynek zachodni, a jeden na wschodni.

I choć na pierwszy rzut oka wydawało się, że są one takie same, to w rzeczywistości różniły się dość znacznie. Wschód otrzymywał mniejsze opakowanie po wyższej cenie, a w paluszkach rybnych było mniej ryby.

Z kolei Słowak za tę samą cenę otrzymuje o 28 gramów kawy mniej niż jego austriacki sąsiad.

dn34lw4

Ceny żywności w Polsce są najniższe w Unii Europejskiej

Jak pisaliśmy już na naszych łamach, premier Słowacji już wcześniej wypowiadał się na ten temat. Groził nawet bojkotem zachodnich produktów spożywczych.

- Temat ten zaczyna być nadzwyczajnym tematem politycznym. Zaczyna się to rozrastać w wielki międzynarodowy skandal, wyczuwam taką samą atmosferę w okolicznych państwach. Nie możemy akceptować, by z obywateli Republiki Słowackiej robiono obywateli jakiejś drugiej kategorii - powiedział słowacki premier Robert Fico na konferencji prasowej w Bratysławie w środę.

Według niego, Słowacja jest gotowa podjąć "jednostronne przedsięwzięcia służące wstrzymaniu przywozu niektórych produktów zagranicznych".

Polegałyby one na przykład na tym, że w placówkach żywienia zbiorowego przez sześć miesięcy można byłoby wykorzystywać jedynie surowce ze Słowacji.

dn34lw4

Podziel się opinią

Share
dn34lw4
dn34lw4