Trwa ładowanie...
d1czfzd

IMC przedterminowo spłaciła obligacje serii D o równowartości 5 mln USD

Warszawa, 09.12.2015 (ISBnews) - Spółka zależna działającej na Ukrainie grupy rolniczej IMC wykupiła obligacje serii D o równowartości 5,02 mln USD (ponad 117 mln hrywien), podała IMC. Termin wykupu zgodny z harmonogramem przypadał na 21 grudnia 2015 r.

Share
d1czfzd

"Wykup obligacji denominowanych w hrywnie został sfinansowany ze środków własnych. Po spłacie papierów dłużnych serii D, w obrocie pozostają jeszcze obligacje serii E o równowartości 4,33 mln USD. Termin ich spłaty przypada na 19 grudnia 2016" - czytamy w komunikacie.

Transakcja jest częścią planu zakładającego restrukturyzację i optymalizację zadłużenia spółki.

"W tym roku udało nam się zrealizować nasze cele związane ze znaczącym zmniejszeniem zadłużenia. Cały 2015 r. planujemy zakończyć z zadłużeniem na poziomie 102 mln USD. Na przyszły rok przewidujemy dalszą znaczącą obniżkę zadłużenia" - zapowiedział prezes Alex Lissitsa, cytowany w komunikacie.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

(ISBnews)

d1czfzd

Podziel się opinią

Share
d1czfzd
d1czfzd