Trwa ładowanie...
d4irsb5

IMC sfinalizowało akwizycję; wartość transakcji 39,8 mln USD (opis)

14.02. Warszawa (PAP) - Industrial Milk Company (IMC) sfinalizowało przejęcie spółki na Ukrainie, które powiększy jej bank ziemi o 38 tys. ha i zwiększy zdolności magazynowe o 115...
Share
d4irsb5

14.02. Warszawa (PAP) - Industrial Milk Company (IMC) sfinalizowało przejęcie spółki na Ukrainie, które powiększy jej bank ziemi o 38 tys. ha i zwiększy zdolności magazynowe o 115 tys. ton - podało IMC w komunikacie. Wartość transakcji wyniosła 39,8 mln USD.

Przejmowane przedsiębiorstwo jest położone w regionie Czernichowa, w pobliżu pól grupy.

Transakcja jest największym przejęciem od momentu wejścia IMC na GPW w maju 2011 r.

d4irsb5

"Przejęte przedsiębiorstwo pasuje do istniejącego modelu biznesowego Industrial Milk Company z powodu korzystnej lokalizacji banku ziemi, podobnej struktury zasiewów i dostępnych zdolności magazynowych, które są wystarczające dla takiego banku ziemi" - napisano w komunikacie.

W skład powierzchni magazynowej wchodzą dwa elewatory o pojemności odpowiednio 75 tys. ton i 20 tys. ton oraz parterowe magazyny o mocach 20 tys. ton. Elewatory są wyposażone w sprzęt do suszenia zboża o mocach odpowiednio 2 tys. ton i tysiąca ton. Dysponują też infrastrukturą logistyczną.

W skład aktywów przejmowanej spółki wchodzi również stado 6 tys. sztuk bydła, w tym 2 tys. krów mlecznych oraz cukrownia o mocach 2 tys. ton na dobę.

"Władze IMC zdecydowały, że wyprodukowany cukier - 11 tys. ton - posłuży do rozliczeń za dzierżawę ziemi. Na terenie cukrowni działa też jeden z przejętych elewatorów, z którego do wagonów kolejowych można wyładować 20 tys. ton zboża. IMC w dalszej perspektywie planuje rozbudować moce tego elewatora do 100 tys. ton" - napisano w komunikacie prasowym IMC.

Obecnie Industrial Milk Company zarządza bankiem ziemi o powierzchni 120,7 tys. hektarów. Zdolności magazynowe zwiększyły się do 338 tys. ton. (PAP)

pel/ gor/

d4irsb5

Podziel się opinią

Share
d4irsb5
d4irsb5