Trwa ładowanie...
d3v3rxw

IMC skupi się w '14 na restrukturyzacji zadłużenia i poprawie efektywności

10.12. Warszawa (PAP) - Industrial Milk Company, ukraińska spółka z branży rolniczej, skoncentruje się w przyszłym roku na restrukturyzacji zadłużenia i poprawie efektywności...

Share
d3v3rxw

10.12. Warszawa (PAP) - Industrial Milk Company, ukraińska spółka z branży rolniczej, skoncentruje się w przyszłym roku na restrukturyzacji zadłużenia i poprawie efektywności operacyjnej. Na inwestycje wyda wówczas 2 mln USD wobec ok. 50 mln USD w 2013 r. IMC nie planuje w 2014 r. akwizycji - poinformował prezes Alex Lissitsa.

"Kończymy prace nad budżetem na 2014 r. Zdecydowaliśmy się na bardziej konserwatywny budżet, np. nie zakładamy dużych wzrostów jeśli chodzi o ceny na rynku surowców. Na razie jest za wcześnie, by mówić o wynikach. Coś więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć na przełomie marca i kwietnia, gdy wyklaruje się sytuacja na rynku surowców" - powiedział dziennikarzom Lissitsa.

"Przyszłoroczny CAPEX zakładamy na niskim poziomie do 2 mln USD. Nie planujemy akwizycji, jesteśmy dobrze wyposażeni jeśli chodzi o maszyny. Na wiosnę będziemy musieli jedynie nieznacznie uzupełnić nasz park maszynowy. Zobaczymy jak będą wyglądały ceny surowców na przełomie marca i kwietnia, wówczas zastanowimy się nad ewentualnym zwiększeniem nakładów inwestycyjnych" - dodał.

d3v3rxw

Prezes przypomniał, że w tym roku spółka wyda na inwestycje ok. 50 mln USD.

"W przyszłym roku naszym celem jest poprawa efektywności operacyjnej oraz restrukturyzacja zadłużenia. Rozmawiamy na ten temat z takimi partnerami jak EBOiR oraz IFC (Międzynarodowa Korporacja Finansowa - przyp. PAP). W pierwszym przypadku chodzi o 5-letnią pożyczkę, ale na razie nie mogę zdradzić jej warunków. Z IFC finalizujemy negocjacje o 7-letnim kredycie na kwotę do 50 mln USD. Poza tym w przyszłym roku zamierzamy spłacić krajowe obligacje w hrywnach" - powiedział Lissitsa.

Prezes podał, że w przyszłym roku wskaźnik długu netto do EBITDA ma się utrzymać na poziomie 2,5. Przypomniał, że po 9 miesiącach 2013 r. zadłużenie spółki wynosiło ok. 125 mln USD.

Lissitsa poinformował, że w 2014 r. spółka wejdzie z bankiem ziemi na poziomie 136,7 tys. ha oraz zdolnościami magazynowymi na poziomie 554 tys. ton. Podtrzymał, że do 2019 r. bank ziemi ma wzrosnąć do 285 tys. ha, a zdolności magazynowe do 655 tys. ton. (PAP)

jow/ asa/

d3v3rxw

Podziel się opinią

Share
d3v3rxw
d3v3rxw