Qaqwqwrqw

Imponujące kariery synów ministra Tchórzewskiego. "Nic wspólnego z rodzinnymi koligacjami"

Mateusz Tchórzewski został szefem rady nadzorczej spółki kontrolowanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu, a jego brat Karol kandydatem PiS na prezydenta Siedlec. Ich kariery kwitną, za to problem ma ojciec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski (PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski)
Qaqwqwrqw

Minister Energii nie wydaje się być ulubieńcem premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rady ministrów zadecydował, że Orlen i Lotos nie będą już podlegać Krzysztofowi Tchórzewskiemu. O jego słabej pozycji w rządzie plotkuje się od dawna.

Dużo lepiej radzą sobie ostatnio jego synowie. Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, Karol Tchórzewski zarobił 170 tysięcy złotych w miejskiej spółce. PiS widzi go także jako kandydata na urząd prezydenta Siedlec.

Qaqwqwrqw

"Fakt" dotarł do informacji o drugim z czterech synów Krzysztofa Tchórzewskiego - Mateuszu. Dziennik informuje, że właśnie został szefem rady w LOT AMS. To spółka kontrolowana przez Agencję Rozwoju Przemysłu, która zajmuje się serwisowaniem samolotów.

Zobacz także: Rudy miedzi i srebra z dna Atlantyku. "Dziesięć razy więcej niż najlepsza ruda KGHM"

Jak zauważa "Fakt", prezes LOT AMS właśnie ubiega się o posadę w KGHM Polska Miedź. Koncern ten podlega z kolei ministrowi energii.

Qaqwqwrqw

Krzysztof Tchórzewski podkreśla, że kariery jego synów nie mają związku z rodzinnymi koneksjami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw