Trwa ładowanie...
d3e06ld

Importer win Teliani Valley pozyskał z emisji 0,5 mln zł, debiut na NC w grudniu

22.11. Warszawa (PAP) - Teliani Valley Polska, spółka zajmująca się importem i sprzedażą gruzińskiego wina, pozyskała z emisji 0,5 mln zł i planuje zadebiutować na rynku NewConnect...

d3e06ld
d3e06ld

22.11. Warszawa (PAP) - Teliani Valley Polska, spółka zajmująca się importem i sprzedażą gruzińskiego wina, pozyskała z emisji 0,5 mln zł i planuje zadebiutować na rynku NewConnect w grudniu tego roku - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Środki pozyskane z emisji akcji spółka planuje przeznaczyć na utworzenie nowego działu handlowego, nawiązanie współpracy z kolejnymi tradycyjnymi dystrybutorami alkoholi, wzmocnienie współpracy w zakresie reklamy i promocji i poszerzenie oferty handlowej o inne produkty alkoholowe, np. wódkę czy brandy.

Autoryzowanym doradcą spółki jest INVESTcon GROUP.

Spółka Teliani Valley Polska zajmuje się importem i sprzedażą na terenie Polski gruzińskiego wina sygnowanego marką Teliani Valley.

d3e06ld

Jedyny dostawca, gruziński producent win, firma Teliani Valley JSC posiada około 45-proc. udział w lokalnym rynku oraz ponad 10-proc. udział w gruzińskim eksporcie wina. W 2009 roku winnica wyprodukowała ponad 1 mln butelek wina. Obecnie w ofercie winnicy jest 21 win jakościowych i regionalnych, z czego Teliani Valley Polska sprowadza do Polski 13, dodatkowo importuje 10 innych, z niższej półki cenowej, win stołowych wytwarzanych przez Teliani Valley JSC, sygnowanych w Polsce marką Gruzia i Old Gruzia.

W 2009 roku spółka Teliani Valley Polska odnotowała stratę na poziomie prawie 60 tys. zł, jednak w 2010 roku zamierza wygenerować zyski na poziomie 69,3 tys. zł przy przychodach w wysokości 2,19 mln zł. Zarząd przewiduje, że w 2011 roku spółka wypracuje 3,8 mln zł przychodów, a zysk netto wyniesie 325 tys. zł, natomiast w 2012 roku planowane są przychody w wysokości 4,6 mln zł i 380 tys. zł zysku netto.

"Biorąc pod uwagę specyfikę rynku win w Polsce oraz rosnącą sprzedaż tego trunku, należy przewidywać, że założenia są ostrożne" - napisano w komunikacie.

Istotnymi akcjonariuszami w Teliani Valley Polska są spółka Mera SA, która po zarejestrowaniu emisji serii C, będzie posiadała ponad 52,7 proc. głosów, Adam Sworowski, prezes spółki (13,5 proc.) oraz INVESTcon GROUP (6,15 proc.). (PAP)

pel/ jtt/

d3e06ld
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e06ld