Trwa ładowanie...
d4ap4jn

Indata chce przejąć spółkę wdrażającą systemy IT w instytucjach kościelnych

Warszawa, 20.06.2016 (ISBnews) - Indata podpisała term sheet na wyłączność w sprawie przejęcia pakietu kontrolnego w spółce specjalizującej się w opracowaniu i wdrażaniu systemów informatycznych w instytucjach kościelnych w całej Polsce, poinformowała spółka. Firma jest liderem w tym obszarze, podano także.

Share
d4ap4jn

"Zawsze deklarowałem, że szukamy ciekawych obszarów, w których jeszcze nas nie ma, a które mają duży potencjał i zapewnią nam zarówno wzrosty, jak i zajęcie pozycji lidera. Spółka, z którą podpisaliśmy term sheet ma 14- letnie doświadczenie i jest jedyną firmą oferująca tak szeroki zakres usług informatycznych skierowanych do sektora kościelnego. Takie właśnie spółki interesują nas pod kątem włączenia w struktury grupy" - powiedział prezes Grzegorz Czapla, cytowany w komunikacie.

Indata rozpoczęła już due diligence, a na ustalenie warunków zakupu pakietu kontrolnego obie spółki dały sobie maksymalnie trzy miesiące, podano także.

"Spółka, którą zainteresowana jest Indata, tworzy oprogramowanie dla zakonów, parafii i diecezji. Wdraża kompleksowe systemy do zarządzania zasobami ludzkimi, finansami i majątkiem. System finansowo-księgowy dla zgromadzeń zakonnych używany jest w ponad 750 placówkach w Polsce" - czytamy w komunikacie.

d4ap4jn

Indata Software jest holdingiem spółek informatycznych notowanym na GPW. Działalność Grupy skupia się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych wspierających rozwój biznesu klientów. Swoją wartość na rynku IT buduje w oparciu o szerokie portfolio usług, wykwalifikowany i zespół ponad 220 specjalistów. Ma na koncie ponad 1 tys. zrealizowanych projektów. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

d4ap4jn

Podziel się opinią

Share
d4ap4jn
d4ap4jn