Indeks WIG20 blisko ważnych wsparć, cenom akcji może pomóc odbicie PLN

Warszawa, 30.08.2016 (ISBnews/ CMC Markets) - Po spokojnych sesjach w USA i Azji "niemrawo" może mogą zacząć się notowania w Warszawie. W późniejszych godzinach można jednak oczekiwać zmienności cen akcji stymulowanej publikacjami danych ekonomicznych, bliskością istotnych poziomów wsparć dla WIG20 i wahaniami wartości indeksu złotego.

30.08.2016 09:03

Po dniu wolnym w Londynie rynki akcji wracają do handlu "pełną parą". O piątkowych wypowiedziach przedstawicieli Fed można już zapomnieć, ponieważ trudno na ich podstawie zbudować wiarygodny scenariusz. Może on być tak samo mało prawdopodobny, jak te z ostatnich 2 lat oparte na wypowiedziach różnych oficjeli Fed. Istotnym jest, że wczoraj amerykańskie rynki akcji wybroniły wsparcie, pozostając w bardzo szerokim trendzie horyzontalnym.

Dzisiaj warto zwrócić uwagę na notowania PLN. Przez ostatnie dwa tygodnie złoty, między innymi na bazie analiz potencjału powiększania się dziury budżetowej, tracił na wartości, docierając do ważnych wsparć. Ewentualne odbicie może wspierać polskie akcje.

Większość globalnych inwestorów zaangażowanych w akcje polskiego indeksu "blue chips" za pośrednictwem kontrakt CFD Poland20 dostępnego na platformie transakcyjnej CMC Markets, drastycznie zredukowała swoje pozycje. Na razie nie chcą oni ryzykować. WIG20 zbliża się do ważnego wsparcia na poziomie 1750 pkt - lokalnego dna i luki wzrostowej z początku sierpnia. Jednocześnie około 10 pkt niżej od wczorajszego zamknięcia notowań na wrześniowym kontrakcie terminowym znajduje się linia najwolniejszego trendu wzrostowego. Utrzymanie tej linii będzie dawało inwestorom nastawionym na wzrosty pewną przewagę nad "niedźwiedziami". Oczywiście, są to tylko rozważania o kierunku ruchu w trendzie horyzontalnym, ponieważ dopiero trwałe przełamanie przez WIG20 pułapu 1870 pkt. może dać racjonalne podstawy techniczne do hossy. Poziom 1641 pkt wyznacza z kolei kluczowe wsparcie obecnego kanału wahań cen.

Jeśli chodzi o dzisiejsze kalendarium, o godz. 10:00 poznamy dane dotyczące PKB w Polsce. Oczekuje się wzrostu o 3,3% r/r. O 11:00 poznamy serię danych o zaufaniu konsumentów i nastrojach w gospodarce, usługach, biznesie w Unii. Najważniejszy będzie wskaźnik dotyczący konsumentów, a jego wartość ma spaść zgodnie z oczekiwaniami o 8,5%. Dalej, o 14:00 opublikowane zostaną wskaźniki inflacyjne z Niemiec, gdzie inflacja konsumencka ma wynieść 0,5% r/r. Wreszcie o 16:00 wskaźnik zaufania konsumentów w USA oczekiwany jest na poziomie 97.

Łukasz Wardyn, dyrektor - Europa Wschodnia, CMC Markets

(ISBnews/ CMC Markets)

Źródło artykułu:ISBnews
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)