Trwa ładowanie...
d12etas

Indeks WIG20 pozostaje w trendzie bocznym przy tegorocznych maksimach

Warszawa, 19.05.2015 (ISBnews/ City Index) - Dobre dane z realnej gospodarki wspierają polską walutę i GPW. Naszemu rynkowi może pomagać również kolejna transza skupu obligacji w ramach programu Europejskiego Banku Centralnego.

Share
d12etas

"Wartość WIG20 oscyluje od miesiąca między poziomami 2490 i 2560 pkt, prawdopodobnie przygotowując się do kolejnej fali wzrostów. Zanim jednak zrealizuje się dość prawdopodobny scenariusz zwiększonego popytu na akcje z GPW, indeks WIG20 może zejść w okolice ostatniego lokalnego minimum przy 2492 pkt. Jeśli ten poziom wsparcia wytrzyma napór sprzedających akcje, to istnieje duża szansa na kontynuację ruchu zgodnie z trendem obowiązującym w bieżącym roku. Oporami wartymi uwagi są poziomy rozpościerające się między 2530 i 2560 pkt" - prognozuje Marcin Niedźwiecki, specjalista rynku CFD i Forex w City Index.

W tym tygodniu poznamy serię wskaźników dotyczących polskiej gospodarki. Dziś opublikowane zostaną dane z rynku pracy. O ile dynamika płac może lekko spowolnić, o tyle zatrudnienie może wskazać symptomy dalszego ożywienia. Natomiast w środę inwestorzy zmierzą się z danymi o produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. W czwartek otrzymamy protokół z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej, jednak spotkanie to było traktowane przez inwestorów jako nieistotne i w ten sam sposób może zostać przyjęte sprawozdanie z niego. Spośród powyższych odczytów najwięcej emocji mogą wywołać te dotyczące produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej.

"Powrót do normalizacji produkcji w górnictwie węgla kamiennego, a także niekorzystna różnica dni roboczych może wiązać się ze spadkiem rocznej dynamiki produkcji przemysłowej. Rynek w pierwszej reakcji może nadinterpretować te fakty, jednak w mojej ocenie dane nie powinny być odbierane pesymistycznie. Również dane o sprzedaży detalicznej mogą rozczarować z uwagi na negatywny efekt Wielkanocy. O ile rynek spodziewa się dynamiki rzędu 1%, to wspomniane czynniki mogą sprowadzić sprzedaż w okolice zera" - ocenia Niedźwiecki.

(ISBnews/ City Index)

d12etas

Podziel się opinią

Share
d12etas
d12etas