Trwa ładowanie...
dqzlgqf
dqzlgqf

Indeks WIG20 szykuje się do ataku na poziom 2400 pkt

Warszawa, 22.07.2014 (ISBnews/ City Index) - Poprzedni tydzień upłynął na GPW pod znakiem dalszego odrabiania strat z początku lipca. Opór przy 2400 pkt. jest blisko i można oczekiwać silniejszego impulsu wzrostowego, jeśli zostanie on przełamany w górę.
Share
dqzlgqf

"W ciągu 3 ostatnich dni sesyjnych na wykresie cenowym WIG20 obserwowaliśmy lekką konsolidację, a zakres wahań kształtuje się w zakresie od 2377 pkt do 2400 pkt. Wczoraj, mimo że notowania zakończyły się na minusie, popyt na koniec sesji był dość aktywny. To może być znak, że odreagowanie od minimum przy 2320 pkt jest kontynuowane, a obecnie jesteśmy w momencie, gdy spóźnieni inwestorzy dokupują akcje przecenionych walorów. Przełamanie kluczowych oporów w górę może dodatkowo spotęgować aktywność 'spóźnialskich'. Negatywnym impulsem może być jednak złamanie dolnego ograniczenia mini-trendu bocznego. 'Byki' mogą poczuć się zagrożone, gdy cena przełamie wsparcie na wysokości 2370 pkt, ponieważ może to oznaczać odwrócenie tendencji" - uważa Marcin Niedźwiecki, specjalista rynku CFD i Forex w City Index.

Po słabszych odczytach produkcji przemysłowej, jutro oczy inwestorów zwrócą będą zwrócone na kolejny ważny wskaźnik gospodarczy, jakim jest sprzedaż detaliczna. Konsensus rynkowy jest zgodny, że sprzedaż mogła przyspieszyć w czerwcu. Dzięki tym danym, jak również tym dotyczącym stopy bezrobocia, mogą wykrystalizować się pewien obraz polskiej gospodarki tuż przed wakacjami. Bezrobocie może już oczywiście odzwierciedlać sezonowy przyrost tymczasowych miejsc pracy, dlatego warto zachować pewien dystans podczas interpretacji danych.

(ISBnews/ City Index)

dqzlgqf

Podziel się opinią

Share
dqzlgqf
dqzlgqf