Trwa ładowanie...
d3wlnf9

Inflacja bazowa w X powinna pozostać na poziomie z IX i wynieść 1,9 proc. rdr - MF

14.11. Warszawa (PAP) - Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii powinna w październiku pozostać na poziomie z września i wynieść 1,9 proc. rdr - oceniają dla PAP...

Share
d3wlnf9

14.11. Warszawa (PAP) - Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii powinna w październiku pozostać na poziomie z września i wynieść 1,9 proc. rdr - oceniają dla PAP analitycy z Ministerstwa Finansów.

"Według wstępnych szacunków inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i cen energii w październiku powinna pozostać na poziomie notowanym w poprzednim miesiącu, to jest 1,9 proc. rdr. Październik był pierwszym miesiącem wyraźnego spadku rocznego wskaźnika CPI. Inflacja powróciła do przedziału dopuszczalnych odchyleń od celu po raz pierwszy od grudnia 2010 roku" - komentują dla PAP dane GUS ekonomiści z resortu finansów.

GUS podał w środę, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku wzrosły o 3,4 proc. w stosunku do października 2011 roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,4 proc.

"Opublikowany przez GUS wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych za październik okazał się zgodny z prognozami MF i analityków bankowych. Również w poszczególnych grupach dynamika cen była zbliżona do oczekiwań MF" - informuje MF. (PAP)

bg/ asa/

d3wlnf9

Podziel się opinią

Share
d3wlnf9
d3wlnf9