Trwa ładowanie...
dd0kcgs

Inflacja w IV kw. '10 poniżej celu RPP - MG

14.09. Warszawa (PAP) - Inflacja w ostatnim kwartale 2010 r. pozostanie poniżej celu Rady Polityki Pieniężnej - wynika z komentarza Ministerstwa Gospodarki do wtorkowych danych GUS...

dd0kcgs
dd0kcgs

14.09. Warszawa (PAP) - Inflacja w ostatnim kwartale 2010 r. pozostanie poniżej celu Rady Polityki Pieniężnej - wynika z komentarza Ministerstwa Gospodarki do wtorkowych danych GUS o inflacji.

"Zgodnie z oczekiwaniami resortu gospodarki, roczny wskaźnik inflacji nadal znajduje się poniżej celu inflacyjnego Rady Polityki Pieniężnej i pozostanie tam także w ostatnim kwartale 2010 r." - napisano w komentarzu.

"Resort gospodarki przewiduje wzrost inflacji we wrześniu o 0,2 proc. (...) Według analityków MG, we wrześniu 2010 inflacja nieznacznie przyspieszy. Eksperci oczekują, że na wzrost cen w tym czasie będą wpływać rosnące koszty usług edukacyjnych i hotelarskich. Wrzesień to także miesiąc wzrostu cen odzieży i obuwia, związany ze zmianą kolekcji. Inflację w tym miesiącu będzie kształtował również nieznaczny spadek cen paliw i kosztów usług w rekreacji i kulturze" - dodano.

GUS we wtorek podał, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu wzrosły o 2,0 proc. w stosunku do sierpnia 2009 roku, a w porównaniu z lipcem spadły o 0,4 proc. (PAP)

fdu/ ana/

dd0kcgs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd0kcgs