Trwa ładowanie...

Inflacja w Wielkiej Brytanii może spaść poniżej 1 proc.

Rynek walutowy czeka na nowe impulsy, który mogłyby stać się bodźcem do silniejszego ruchu kierunkowego. Próby większego umocnienia dolara względem głównych walut są dość szybko korygowane, co może sprzyjać konsolidacji w oczekiwaniu na ważne publikacje, które poznamy w nadchodzących dniach.

Inflacja w Wielkiej Brytanii może spaść poniżej 1 proc.Źródło: WP.PL
dxpm55t

Na eurodolarze jak na razie zostały wybronione minima lokalne z zeszłego tygodnia, a para jest coraz bliżej krótkoterminowego oporu na poziomie 1,1870. W dniu dzisiejszym nie ma publikacji ze strefy euro. Uwaga rynku skupi się wokół danych z Wielkiej Brytanii, w szczególności danych o inflacji CPI. Konsensus rynkowy zakłada, że wskaźnik cen i usług konsumentów wyhamował w grudniu do 0,7 proc. w skali roku wobec 1,0 proc. w listopadzie.
Przypomnę, że cel inflacyjny Banku Anglii kształtuje się na poziomie 2 proc. W przypadku gdy nastąpi odchylenie od celu o 1proc. w jedna bądź drugą stronę, to prezes BoE jest zobligowany wystosować list otwarty do Ministra Skarbu wyjaśniający przyczyny nadmiernego odchylenia inflacji od celu oraz przedstawiający propozycję działań zmierzających do normalizacji sytuacji. Najprawdopodobniej właśnie Mark Carney będzie zmuszony napisać taki list, jeśli dzisiejsze odczyty potwierdzą, że w poprzednim miesiącu wskaźnik inflacji CPI wyhamował poniżej 1,0 proc. Niższa inflacja jest głównie spowodowana niższymi cenami paliw, jednak w obecnej sytuacji jest to kolejny czynnik, który będzie opóźniał decyzje BoE o zaostrzeniu polityki monetarnej. Wraz z inflacją CPI opublikowana zostanie inflacja PPI oraz wskaźnik cen detalicznych.

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, natomiast jutro poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych. Najprawdopodobniej Rada zdecyduje się na pozostawienie stóp procentowych na poziomie 2,0 proc., a kwestie związane z możliwością dalszego dostosowywania polityki pieniężnej w przyszłości będą poruszone w samym komunikacje po decyzji. PLN pozostaje nieco słabszy od początku tego tygodnia.

EURPLN

Eurozłoty powrócił do wzrostów na początku tego tygodnia. Silnym geometrycznym wsparciem pozostaje poziom 4,2418, gdzie przebiega 61,8 proc. zniesienia Fib całości fali wzrostowej. Para testuje dzisiaj opór w postaci linii kijun, tuż ponad którą przebiega tenkan sen. Jeśli uda się przełamać strefę oporu w rejonie 4,2835-4,2870, to będzie to techniczny impuls do powrotu notowań w okolice 4,3160, gdzie opór wyznacza linia poprowadzona po ostatnich maksimach lokalnych na wykresie dziennym. W przeciwnym wypadku należy oczekiwać powolnego osuwania się w rejon wspomnianego wsparcia.

dxpm55t

[ EURPLN

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,PLN,notowania-waluty-online-waluta.html )

EURUSD

Na eurodolarze obserwujemy lekkie niezdecydowanie. Para nie zdołała powrócić wczoraj w okolice ostatnich minimów lokalnych- spadki wyhamowały na poziomie wynikającym z 70,7proc. zniesienia całości fali wzrostowej z poziomu 1,1754. Jeśli uda się zejść poniżej wsparcia na poziomie 1,1780/88, to będzie to impuls do dalszej deprecjacji euro i powrotu w okolice minimum z początku roku. Aktualnym oporem pozostaje poziom 1,1870, a notowania aktualnie utrzymują się poniżej 100-oklresowej średniej EMA na wykresie H1. Ewentualne wyjście powyżej wspomnianego oporu będzie impulsem do rozszerzenia korekty wzrostowej.
[ EURUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html )

dxpm55t

Anna Wrzesińska

Noble Securities S.A.

| Materiał został przygotowany z należytą starannością i rzetelnością, na podstawie ogólnodostępnych informacji, ale ani autor, ani Noble Securities S.A. (NS) nie gwarantują jego kompletności i dokładności. Materiał nie został sporządzony zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji, stanowiących rekomendacje, dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów, lub wystawców (Dz.U. Nr 206, poz. 1715). Nie stanowi rekomendacji w rozumieniu tego Rozporządzenia, nie powinien być też rozumiany jako materiał o charakterze doradczym, lub jako podstawa do podejmowania działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osoba korzystająca z opracowania nie może rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych czynników ryzyka niż przedstawione w materiale. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autora (autorów) w dniu publikacji i nie są to opinie czy prognozy NS. NS ani osoby zatrudnione przez
NS nie ponoszą odpowiedzialności za działania, lub zaniechania osób, lub podmiotów, korzystających z opracowania, ani za działania, lub decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osiągnięcie zysku w instrumenty finansowe nie jest możliwe bez akceptacji i wystawienia się inwestora na ryzyko poniesienia straty, a w szczególności transakcje w zakresie kontraktów na różnice kursowe (CFD) sa ryzykowne, ponieważ inwestor może stracić więcej niż początkowy depozyt zabezpieczający. |
| --- |

dxpm55t
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxpm55t