Trwa ładowanie...
d3ni1wj

Infovide-Matrix zawiązał rezerwę na stratę kontraktową w wysokości 31,42 mln zł

Warszawa, 17.12.2015 (ISBnews) - Infovide-Matrix postanowił o konieczności rozpoznania w księgach dodatkowej rezerwy na stratę kontraktową w wysokości 31,42 mln zł z tytułu realizacji systemu bilingowego i systemu CRM w grupie kapitałowej Energa, podała spółka.

Share
d3ni1wj

"W związku z realizowanym procesem przeglądu wyceny otwartych kontraktów wdrożeniowych w Spółce Infovide-Matrix S.A. i zidentyfikowanym w ramach przeglądu realnym prawdopodobieństwem wystąpienia straty na poziomie 52 466 tys. zł, zarząd spółki Infovide-Matrix, działając w celu wypełnienia wymogu z pkt 36 Międzynarodowego Standardu Rachunkowości nr 11, postanawia o konieczności rozpoznania w księgach Spółki dodatkowej rezerwy na stratę kontraktową w wysokości 31 417 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Strata wynika z realizacji projektu budowy i wdrożenia Systemu Obsługi Sprzedaży obejmującego system bilingowy i system CRM w grupie kapitałowej Energa, realizowanym przez spółkę Infovide-Matrix, podano także.

Według komunikatu, aneks do tej umowy nr 2 z końca sierpnia znacząco zwiększył ryzyka realizacji tego projektu, w wyniku których łączne koszty wykonania umowy przekroczą łączne przychody z tytułu tej umowy, podkreślono w informacji.

"Utworzenie rezerwy o wartości wskazanej powyżej ma istotny wpływ na wynik finansowy spółki Infovide-Matrix" - stwierdzono jednocześnie.

Infovide-Matrix to dostawca usług doradczych i rozwiązań IT. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

(ISBnews)

d3ni1wj

Podziel się opinią

Share
d3ni1wj
d3ni1wj