Trwa ładowanie...
d14fxq9
gpw

Inicjatywa wyraźnie znajduje się po stronie kupna

Środowe notowania na rynku kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek rozpoczęły się pesymistycznie, kurs otwarcia został ustalony na poziomie 2 191 pkt, czyli od samego początku FW20U09 były kwotowane ze stratą 0,36%.

Share
d14fxq9

Początek handlu przyniósł dalsze spadki, dzienny minimalny kurs wrześniowych kontaktów wyniósł 2 178 pkt. Dalsza część sesji przebiegała w odmiennych nastrojach, już po godzinie 9.30 strona popytowa zaczęła się umacniać i wynosić FW20U09 na coraz wyższe poziomy. Dzienne maksimum ustalone kilka minut po godzinie 15.00 wyniosło 2 236 pkt. Ostatecznie kurs zamknięcia wrześniowych kontraktów terminowych na indeks 20 największych spółek został ustalony na poziomie 2 226 pkt. FW20U09 zyskały do wtorkowego zamknięcia 1,23%, przy wolumenie obrotów 46,1 tys.

(fot. BM Banku BPH)
Źródło: (fot. BM Banku BPH)

Konsekwencją wybronienia w poniedziałek szybkiej linii trendu wzrostowego, notowania FW20U09 istotnie odbijają. Po wczorajszej sesji na wykresie kontraktów terminowych pojawiła się biała świeca, która dolnym zakresem testowała połowę poniedziałkowego białego korpusu, a górnym zakresem – zamknięto w cenach zamknięcia lukę bessy z 2.09. Kolejnym poziomem oporu jest 61,8 proc. Zniesienia Fibonacciego ze spadków mających miejsce od 26.08. Opór ten znajduje się na 2 240 pkt. W tych okolicach, na poziomie 2 245 pkt. Występuje dodatkowo niedomknięta luka bessy z ostatniej sesji sierpnia, co wzmacnia zaporowe znaczenie tego rejonu. Krótkoterminowe wskaźniki nadal sprzyjają odbiciu, RSI we wzrostach jest uwiarygodniany przez Composite Index oraz Derivative Oscillator, co oznacza, że z obecnego punktu widzenia trudno wieszczyć zakończenie obecnej zwyżki, która de facto nie ma potwierdzenia w zachowaniu ADX. Wskaźnik ten już drugą sesję z rzędu utrzymuje się na tym samym niskim poziomie 26 pkt, a jego linie kierunkowe
+DI oraz –DI przybliżyły się do siebie na korzyść sprzedających. Oznacza to, że w ramach braku wyraźnego sygnału o charakterze trendu, krótkoterminowa zwyżka może dotrzeć w okolice 2 320 pkt w ramach trwającej konsolidacji. Zdecydowanym argumentem graczy posiadających długie pozycje jest LOP, która zmienia się zgodnie ze zmianami kursów. Drugą mocną stroną popytu wydaje się być wolumen, którego rozkład informuje, że przecena z końca sierpnia i z pierwszych dni września była jedynie korektą, po czym aktualnym wzrostom towarzyszy zwyżka wolumenu. Można zatem spodziewać się próby ponownego testowania maksimów z sierpnia w najbliższym czasie.

d14fxq9

Podziel się opinią

Share
d14fxq9
d14fxq9