Innowacyjność wersja 4.0.
Istnieje wiele różnych przymiotników, określających technologie oraz metody organizacji pracy, umożliwiające firmie osiągnięcie najwyższych standardów. Przedsiębiorstwa mogą być: nowatorskie, nowoczesne, oryginalne, zoptymalizowane, pionierskie lub racjonalizatorskie.
Istnieje wiele różnych przymiotników, określających technologie oraz metody organizacji pracy, umożliwiające firmie osiągnięcie najwyższych standardów. Przedsiębiorstwa mogą być: nowatorskie, nowoczesne, oryginalne, zoptymalizowane, pionierskie lub racjonalizatorskie. Najbardziej jednak trafnym zdaje się określenie INNOWACYJNE. Pojęcie to zawiera wymienione cechy wzorowego przedsiębiorstwa, uzupełniając je o najwyższą jakość oraz kompleksowość oferty rynkowej.
Innowacyjność od zawsze wpisana była w strategię rozwoju firm niemieckich. Jednym z najlepszych przykładów jest Spółka TRUMPF, lider technologii laserowych, wykorzystywanych do obróbki blachy. Grupa kapitałowa co rok przeznacza na badania aż 10% wartości swojego obrotu. Jest to wyjątkowy wynik, nawet jak na spółki technologiczne oraz IT. Zarządzający patrzą w przyszłość i planują z wyprzedzeniem 5-10 lat. Mogą sobie na to pozwolić, gdyż TRUMPF jest spółką rodzinną, a przez to bardziej elastyczną oraz charakteryzującą się krótkim okresem decyzyjnym, co jest często spotykane na niemieckim rynku.
Badania prowadzą do zwiększenia obrotów. Zdaniem wielu ekspertów, ważne jest, aby zrozumieć, że ryzyko wynikające z podejmowanych prób jest dużo mniejsze, niż to
związane z zaniechaniem i brakiem inwestycji w innowacyjność. Rozwiązania wprowadzane dzięki ciągłym pracom badawczym, pomagają skokowo – nawet dziesięciokrotnie – zwiększyć obroty firm technologicznych i ich klientów.
Przedstawiciele TRUMPF w Polsce podkreślają, że z zadowoleniem obserwują rozwój swoich klientów oraz zwiększającą się świadomość przedsiębiorców. Coraz więcej biznesmenów jest przekonanych, że nowoczesne maszyny są jedną z najszybciej zwracających się inwestycji.
src="http://money.wpimg.pl/me/206/b387534.jpg"/> ##Kluczem jest automatyzacja. Aby rozszerzyć udział w rynku, lokować na nim coraz nowocześniejsze wyroby, produkować taniej i bez obciążania środowiska naturalnego, specjaliści koncernu TRUMPF proponują spinać wszystkie moduły technologiczne w zautomatyzowany łańcuch. Im wyższy stopień automatyzacji, tym wyższa niezawodność procesów produkcji i odpowiednie angażowanie maszyn, a tym samym polepszenie uzyskiwanych wyników ekonomicznych. Dzięki wykorzystaniu wiedzy pracowników koncernu na całym świecie powstało już ponad 1500 systemów automatyzacji obróbki blach.
Niewątpliwie na polskim rynku też widać efekt coraz większych nakładów na innowacyjność. Właśnie dzięki najnowocześniejszym procesom i maszynom na liderów regionu wyrosły takie spółki, jak PESA, Amica, czy Solaris.
Artykuł sponsorowany