Trwa ładowanie...

InPost ich zwolni, Poczta Polska zatrudni

Poczta Polska deklaruje, że zatrudni pracowników, którzy mają być zwolnieni z InPostu. W zeszłym tygodniu firma zapowiedziała zwolnienia grupowe, ma być to nawet 1200 listonoszy.

Share
InPost ich zwolni, Poczta Polska zatrudni
Źródło: Eastnews, fot: TOMASZ BOLT/POLSKA PRESS/EAST NEWS
d329wvy

Z racji obecnego zapotrzebowania na usługi dla części z nich znajdzie się miejsce w spółce Skarbu Państwa. - Nie jest tak, że Poczta Polska zatrudni wszystkie osoby, ale tam, gdzie te potrzeby mamy, będziemy takie rekrutacje prowadzić i oczywiście pracownicy konkurencji też są mile widziani - mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik Poczty Polskiej.

Wojciech Kądziołka rzecznik prasowy InPostu mówi, że jeszcze nie wiadomo, ilu pracowników będzie zwolnionych, a liczba ponad 1200 osób to górna granica i wyjaśnia, że firma skupia się teraz na usługach e-kurierskich i paczkomatach. - Rynek listów zwykłych, w którym też mieliśmy spory udział, samoistnie się kurczy. Wysyłamy coraz mniej listów. Biorąc pod uwagę kontekst bardzo niskich, dumpingowych wręcz cen Poczty Polskiej, ten biznes był nieopłacalny - mówi Wojciech Kądziołka.

W zeszłym tygodniu firma InPost poinformowała, że rezygnuje z obsługi z listów zwykłych.

d329wvy

Podziel się opinią

Share
d329wvy
d329wvy