Trwa ładowanie...

InPost ostrzega. SMS-y łudząco przypominają te od operatora Paczkomatów

Czekasz na przesyłkę do Paczkomatu, a tu SMS z prośbą o dopłatę? Nie daj się oszustom i pod żadnym pozorem nie klikaj w linki.

Share
InPost ostrzega. SMS-y łudząco przypominają te od operatora Paczkomatów
Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d23ueya

Paczkomaty w całej Polsce pękają w szwach i jest to dowodem na to, że klientom usługa przypadła do gustu. Zdali sobie z tego sprawę oszuści i znaleźli podstępny sposób na wyłudzenie pieniędzy.

InPost ostrzega swoich klientów, by nie dali się złapać na fałszywe SMS-y. "Link zawarty w treści kierować może do niebezpiecznych zawartości i może spowodować wyłudzenie informacji, pieniędzy lub uszkodzenie urządzenia. Informujemy, że InPost NIGDY nie wysyła SMS-ów z informacją o dopłatach, a tym bardziej z linkami zewnętrznymi. Wszelkie informacje na temat rozliczeń pojawiają się wyłącznie w Managerze Paczek lub na fakturze" - czytamy w komunikacie.

d23ueya

Firma zaleca wzmożoną uwagę i ostrożność w podawaniu swoich danych lub "klikaniu" w podejrzane komunikaty czy wiadomości. "W przypadku pojawienia się podobnych incydentów, uprzejmie prosimy o zgłoszenie ich na adres bok@grupainteger.pl" - apelują przedstawiciele InPostu.

Obejrzyj: Rafał Brzoska: musiałem zastawić dom

Firma pokazuje także przykład fałszywego SMS-a:

InPost
Źródło: InPost

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d23ueya

Podziel się opinią

Share
d23ueya
d23ueya