Trwa ładowanie...

Intermarche będzie mogło handlować w niedziele. Chce mieć stacje benzynowe przy każdym supermarkecie

Intermarche otworzyło w Polsce już 63 stacje benzynowe. Nie dość, że mają własne małe sklepiki, to często stoją w pobliżu większych supermarketów. Jak będą funkcjonować w niedziele objęte zakazem handlu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna.
Share
Nowa stacja w Rawie Mazowieckiej ma być otwarta od poniedziałku do niedzieli w godz. 6-22
Nowa stacja w Rawie Mazowieckiej ma być otwarta od poniedziałku do niedzieli w godz. 6-22Źródło: Intermarche, Fot: mat. prasowe
d3i9r9b

Pod koniec stycznia Grupa Muszkieterowie, która kieruje marką znanych supermarketów Intermarche, otworzyła w Rawie Mazowieckiej 63. już stację paliw. Paliwa dostarcza do niej Orlen oraz Gaspol. Sieć już zapowiada, że w tym roku ma w planach uruchomienie jeszcze kilka takich obiektów.

– Cieszymy się, że sukcesywnie wzmacniamy naszą pozycję lidera w tym segmencie rynku. Planujemy wciąż rozbudowywać naszą sieć przymarketowych stacji paliw, tak aby działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché, w miejscach, gdzie jest to możliwe. Jeszcze w tym roku planujemy otworzyć kilka kolejnych obiektów w różnych częściach Polski – podkreśla Aleksander Hołoga, kierownik działu stacji paliw Intermarché.

Sposób na obejście zakazu handlu?

Plany sieci są szczególnie interesujące w kontekście zakazu handlu. Punkt w Rawie Mazowieckiej czynny jest 7 dni w tygodniu w godz. 6-22. Przy stacji działa również sklepik o powierzchni 71,25 m kw., oferujący klientom blisko tysiąc produktów, w tym artykuły spożywcze i przemysłowe, papierosy, alkohol oraz akcesoria motoryzacyjne, a także kącik bistro z kawą oraz ofertą fast-food.

d3i9r9b

Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje wyjątki, a jednym z nich są właśnie sklepy przy stacjach paliw. W ten sposób zakaz handlu może napędzić gigantyczne obroty polskiemu potentatowi - Orlenowi. Już wkórtce na stacjach koncernu będziemy mogli kupić nawet buty i elektronikę.

Co z supermarketem przy stacji?

Zgodnie z ustawą, stacja Intermarche w Rawie Mazowieckiej (oraz inne stacje sieci) również powinna bez problemów móc działać w niedziele. Smaczku sprawie dodaje także fakt, że m.in. w pobliżu wspomnianej stacji znajduje się także większy supermarket. Zapytaliśmy więc przedstawicieli sieci, jak będą działały sklepy Intermarche w niedziele objęte zakazem. Odpowiedź, którą otrzymaliśmy, nie jest jednoznaczna.

- Sklepy zlokalizowane przy naszych stacjach paliw będą działały zgodnie z przepisami ustawy - poinformowała WP Finanse Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds.komunikacji i informacji w Intermarche.

d3i9r9b

Czy warto tankować paliwo wyższej klasy?

Jeszcze w poniedziałek poprosiliśmy przedstawicielkę sieci o doprecyzowanie, czy stacje wraz z małymi sklepami będą czynne we wszystkie niedziele i co z supermarketami w pobliżu stacji. Do środowego przedpołudnia nie otrzymaliśmy odpowiedzi. O planach Intermarche poinformujemy, gdy otrzymamy taką informację.

Najbardziej prawdopodobna wydaje się opcja zakładająca, że niewielkie sklepy przy stacjach będą prowadzić sprzedaż, jednak większe obiekty pozostaną zamknięte.

d3i9r9b
d3i9r9b

Podziel się opinią

Share
d3i9r9b
d3i9r9b