Trwa ładowanie...

Internet coraz tańszy? Zależy gdzie

Ile płacimy za internet? Urząd Komunikacji Elektronicznej podsumował oferty operatorów stacjonarnych. Jak wynika z zestawienia – ceny za taką samą prędkość bywają bardzo różne. Warto się zapoznać z ofertą rynkową i sprawdzić, czy nie warto poszukać innego dostawcy. Pełny raport UKE publikuje na swoich stronach internetowych.

Share
Internet coraz tańszy? Zależy gdzie
Źródło: WP.PL, fot: (pixabay.com/CC)
d3gsf06

Ile płacimy za internet? Urząd Komunikacji Elektronicznej podsumował oferty operatorów stacjonarnych. Jak wynika z zestawienia, ceny za taką samą prędkość bywają bardzo różne. Lepiej się zapoznać z ofertą rynkową i sprawdzić, czy nie warto poszukać innego dostawcy. Pełny raport UKE publikuje na swoich stronach internetowych.


Jak czytamy w raporcie UKE, w porównaniu do ofert z 2014 r. widoczny był spadek średnich cen Internetu stacjonarnego dla klientów indywidualnych. Jedynie w przypadku ofert z przedziału od 2 Mb/s do 10 Mb/s włącznie miesięczne opłaty za dostęp do sieci zwiększyły się, lecz nieznacznie. W 2014 r. za taką usługę trzeba było zapłacić średnio 53,61 zł. Po roku opłata wzrosła do 54,46 zł.

Największy spadek kosztów widoczny był w przypadku usług z przedziału przepływności od 30 Mb/s do 100 Mb/s. Różnica między średnią ceną z 2014 r. a 2015 r. wyniosła ponad 17 zł.

Coraz bardziej powszechne stały się oferty z dostępem do sieci o przepustowości powyżej 100 Mb/s. Zwiększyła się także maksymalna szybkość łącza w przypadku ofert indywidualnych. W zeszłorocznej analizie najwyższa przepustowość kształtowała się na poziomie 250 Mb/s, w marcu 2015 r. była ona dwukrotnie wyższa.

d3gsf06

Podziel się opinią

Share
d3gsf06
d3gsf06