Trwa ładowanie...

Internetowy kantor - sposób na oszczędności

Rośnie zaufanie Polaków do kantorów internetowych. Rekordowe były miesiące wakacyjne. - Wiarygodność i zaufanie do wymiany walut przez internet jest coraz większa. Polacy nauczyli się, że mogą wymieniać waluty i oszczędzać - mówi Łukasz Olek, członek zarządu w Currency One.

Share
Internetowy kantor - sposób na oszczędności
Źródło: Fotolia, Fot: Marcin Magdziak
d1bpqnr

Rośnie zaufanie Polaków do kantorów internetowych. Rekordowe były miesiące wakacyjne. - Polacy nauczyli się, że mogą wymieniać waluty i oszczędzać - mówi Łukasz Olek, członek zarządu w Currency One.

d1bpqnr

30 proc. korzystających z kantorów internetowych wymienia walutę ze względu na zagraniczny wyjazd, zaś 5 proc. badanych samodzielnie spłaca kredyt hipoteczny w obcej walucie.

Mimo wzrostu zainteresowania e-kantorami ponad 90 proc. Polaków jeszcze nie korzystało z ich oferty. - Wielu z nich nie jest świadomych tego, że może oszczędzić, korzystając z internetu zamiast z tradycyjnego kantoru. Jednak ten, kto spróbuje - powraca i wymienia w kantorach internetowych - podkreśla Łukasz Olek.

W Polsce działa obecnie ok. 50 internetowych kantorów. W 2013 roku Polacy wymienili za ich pośrednictwem 20 mld zł (dla porównania w 2012 roku niecałe 10 mld zł.). E-kantory narzucają znacznie niższą marżę niż kantory stacjonarne i banki, na internetowych transakcjach można zaoszczędzić 6-8 proc. w porównaniu z standardowymi ofertami. Aby wymienić w ten sposób pieniądze, wystarczą dwa konta walutowe, a cała transakcja oparta jest na przelewach.

d1bpqnr

Podziel się opinią

Share
d1bpqnr
d1bpqnr