Inwestorzy filtrują dane...

Dane z USA tylko teoretycznie były dobre. Warto zwrócić uwagę na negatywną niespodziankę w postaci spadku dynamiki produkcji przemysłowej w kwietniu o 0,6 proc. m/m przy jednoczesnym obniżeniu się mocy produkcyjnych do 78,6 proc. W ostatnich dniach mieliśmy też słabsze dane nt. sprzedaży detalicznej za ten sam miesiąc. Czy należy interpretować to jako sygnały pewnego braku stabilności w ożywieniu gospodarki i tym samym przesłankę do tego, że FED nie musi się spieszyć z podwyżkami stóp procentowych? Rentowności amerykańskich obligacji rządowych cały czas spadają, a na przestrzeni ostatnich 3 dni dynamika tego ruchu staje się coraz bardziej wyraźna... Jeżeli to ma być odwrót w stronę bezpiecznej przystani, to za chwilę powinniśmy zobaczyć słabość rynków wschodzących, które w ostatnich tygodniach miały się nadzwyczaj dobrze.

Inwestorzy filtrują dane...
Źródło zdjęć: © DM BOŚ

15.05.2014 17:17

Druga negatywna niespodzianka to odczyt indeksu nastrojów wśród pośredników nieruchomości NAHB, który w maju poszedł w dół do 45 pkt. z 46 pkt. (oczekiwano jego odbicia do 49 pkt.). W ostatnich komentarzach szefowa FED zwracała uwagę, że rynek nieruchomości wciąż stanowi znaczący element ryzyka. Mieszane były natomiast indeksy regionalne FED. Mocno w górę poszedł New York Mfg., który wyniósł w maju aż 19,01 pkt. wobec 1,29 pkt. w kwietniu, ale już Philly FED spadł do 15,4 pkt. z 16,6 pkt.

Jedyne wyraźne pozytywy to spadek cotygodniowego bezrobocia do 297 tys. z 321 tys., a także wyższe odczyty inflacji CPI, także w ujęciu bazowym, która wzrosła w kwietniu o 0,2 proc. m/m i 1,8 proc. r/r.

Na wykresie EUR/USD widać próbę rozegrania ruchu powrotnego. O ile dzisiaj rano złamaliśmy wsparcia w postaci strefy 1,3685-1,3700, to już po południu notowania powróciły nieco powyżej tego poziomu. Wcześniej ustanowiliśmy nowe minimum na 1,3647. Teraz kluczowe będzie zachowanie się notowań przy 1,3715-20, oraz 1,3730. Kluczowy opór oparty o dawne minimum z ubiegłego piątku to okolice 1,3744. Ich złamanie da mocny impuls do ruchu w stronę 1,3770,a nawet 1,3800-1,3810. Powrót do spadków będzie możliwy, jeżeli zejdziemy poniżej 1,3685.

Marek Rogalski - Główny analityk walutowy DM BOŚ

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

Źródło artykułu:Dom Maklerski BOŚ
eurusdkurs eurowaluty
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)