Trwa ładowanie...
d20wlvq
15-02-2016 08:53

Inwestorzy objęli udziały w podwyższonym kapitale spółek zależnych Hawe

Warszawa, 15.02.2016 (ISBnews) - Inwestorzy objęli udziały w podwyższonym kapitale zakładowym spółek zależnych Hawe: Otwartych Regionalnych Sieci Szerokopasmowych (ORSS) oraz Hawe Budownictwo, podała spółka.

Share
d20wlvq

"Udziały w spółkach zależnych zostały objęte przez inwestorów zewnętrznych. Kapitał zakładowy ORSS został podwyższony o kwotę 301 650 zł poprzez utworzenie 6 033 udziałów. Kapitał zakładowy Hawe Budownictwo został podwyższony o kwotę 3 020 000 zł przez utworzenie 3 020 udziałów. Wszystkie udziały ww. spółek zależnych zostały objęte wg wartości nominalnej. W związku z objęciem udziałów przez inwestorów zewnętrznych, po rejestracji przez sąd zmian wysokości kapitału zakładowego emitent będzie posiadał 24,9% w kapitale zakładowym i głosach tychże spółek zależnych" - czytamy w komunikacie.

Podwyższenie kapitału zakładowego ORSS i Hawe Budownictwo ma na celu pozyskanie nowych kompetencji w obszarach działalności obu spółek, umożliwiających zawarcie przez nie nowych zleceń, dokapitalizowanie spółek oraz zasilenie kapitału obrotowego koniecznego do utrzymania ich bieżącej działalności, wyjaśniono.

Ponadto ORSS dzięki pozyskaniu partnera biznesowego uzyska dostęp do nowych kompetencji, służących zapewnieniu należytego wykonania tzw. Fazy Operacyjnej realizowanej przez ORSS w ramach projektów "Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej - województwo podkarpackie" i "Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej - województwo warmińsko - mazurskie".

"Działania emitenta związane z pozyskaniem finansowania zewnętrznego i dokapitalizowaniem spółek zależnych są elementem działań ukierunkowanych na restrukturyzację zobowiązań emitenta, o których emitent informuje na bieżąco" - podsumowano.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d20wlvq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20wlvq
d20wlvq