Trwa ładowanie...
d1aprgm

Inwestorzy oczekują na Grecję

W dniu dzisiejszym obserwujemy realizację zysków na głównych parach walutowych natomiast apetyt na bardziej ryzykowne aktywa dalej pozostaje na rynkach. Uwaga inwestorów dosyć mocno skupiona jest wokół rozmów Grecji z prywatnymi wierzycielami.

Share
d1aprgm

Grecja musi w najbliższych dniach dojść do porozumienia w sprawie warunków obligacji , gdyż już w marcu zapadają terminy wykupu papierów dłużnych o wartości ponad 14 miliardów. Pozytywny sentyment sprzyja aprecjacji złotego jak i również jastrzębie głosy płynące od członków RPP.

Adam Glapiński zapowiedział wczoraj , że jeżeli inflacja utrzyma się na poziomie ponad 4 % członkowie będą podejmować decyzję o podwyżce stóp procentowych. W dniu wczorajszym pozytywnie minęły aukcje długu zarówno we Francji jak i w Hiszpanii, Francja sprzedała obligacje o wartości niespełna 8 miliardów natomiast Hiszpania o wartości 6,6 miliarda. Spadek rentowności przy dosyć wysokim popycie pozytywnie wpływa na rynki. Polska sprzedała obligacje o łącznej wartości 6,75 miliarda, pozytywnym aspektem był obecny dwukrotnie wyższy popyt .

EUR/PLN
Na parze walutowej EURPLN obserwujemy umacnianie się złotego co jest ściśle powiazane z korekta na głównej parze EURPLN. W sytuacji powrotu EURUSD do trendu spadkowego polski złoty może dotrzeć do oporu na poziomie 4,3803 poziom ten był historycznie respektowany zatem będzie aktualnie pełnił funkcję oporu.

d1aprgm

EUR/USD
Wzrost na eurodolarze zatrzymał istotny opór na poziomie 1,2975 wykres wyrysował formację spadającej gwiazdy, która jest zapowiedzią odwrócenia aktualnie panującego ruchu. Najbliższe istotne wsparcia obserwujemy na poziomach 1,2865 oraz 1,2805 w sytuacji gdyby wzrosty były kontynuowane najistotniejszym oporem będzie poziom 1,3080.

GBP/USD
Wzrosty na Funcie do Dolara podobnie jak na EURUSD zostały zatrzymane na istotnym oporze 1,5494. W scenariuszu umacniania się Dolara pierwszym istotnym wsparciem jest 1,5431 natomiast gdyby sentyment na rynku nie uległ pogorszeniu wzrosty na tej parze mogły by napotkać opór w okolicach 1,5555.
*EUR/JPY *
EURJPY na jenie również obserwujemy wzrosty , które napotkały dużą podaż w okolicach 100,19 aktualnie notowania są blisko wsparcia 99,35 a pozytywny jego test mógł by wesprzeć kontynuowanie wzrostów.

Łukasz Pisarek
www.idmtrader.pl

d1aprgm

Podziel się opinią

Share
d1aprgm
d1aprgm