Trwa ładowanie...
gpw

Inwestorzy oczekują na komunikat FOMC

Wczorajszą sesję na Wall Street główne indeksy zakończyły na plusach. Na zamknięciu Dow Jones zyskał 0,52%, S&P 500 0,66%, a technologiczny Nasdaq 0,39%.

Share
Inwestorzy oczekują na komunikat FOMC
Źródło: TMS Brokers
davzf9c

Słabnący wczoraj dolar i drożejące surowce pociągnęły w górę notowania spółek wydobywczych i paliwowych. Światowi inwestorzy oczekują obecnie na rezultaty dwudniowego posiedzenia amerykańskiego Federalnego Komitetu Otwartego Rynku, który dziś ogłosi swoją decyzję odnośnie stóp procentowych oraz przedstawi krótki komentarz do tej decyzji. Rynek oczekuje, iż FOMC zachowa łagodne nastawienie do polityki pieniężnej, co może przyczyniać się do zwyżek giełdowych indeksów. Ważny dla inwestorów będzie również, rozpoczynający się jutro, dwudniowy szczyt państw G-20.

Optymizm panujący na giełdach amerykańskich nie przełożył się na wzrosty na parkietach azjatyckich. Główne tamtejsze indeksy podczas dzisiejszej sesji spadały. Koreański KOSPI zniżkował o 0,43%, Hang Seng o 0,49%, a chiński Shanghai Composite o 1,89%. Jutro do gry powrócą inwestorzy z Japonii, po długim weekendzie na tamtejszej giełdzie.

davzf9c

Odmiennie niż w Azji, kształtuje się sytuacja na początku sesji na parkietach europejskich. Tutejsze indeksy odnotowują nieznaczne zwyżki. Niemiecki DAX zyskuje 0,55%, brytyjski FTSE 250 0,22%, a francuski CAC 40 rośnie o 0,35%. Giełdy wspierane są przede wszystkim przez drożejące akcje sektora bankowego, na czele z HSBC, UBS czy Credit Suisse. Dobre nastroje po solidnych wczorajszych wzrostach utrzymują się na parkiecie w Warszawie. Dzisiejsza zwyżka indeksu WIG-20 o ponad 1% po wtorkowym wzroście przekraczającym 5% może napawać optymizmem.

Jarosław Fronczak
Tomasz Regulski
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

davzf9c

Podziel się opinią

Share
davzf9c
davzf9c