Trwa ładowanie...
dk4tbqn

IPF wyemitował obligacje o wartości 200 mln zł

Warszawa, 05.06.2015 (ISBnews) - IPF Investments Polska - spółka zależna International Personal Finance (IPF) zakończyła emisję pięcioletnich obligacji o wartości 200 mln zł, podała firma.

Share
dk4tbqn

Termin wykupu obligacji przypada na 2020 r. Oprocentowanie jest zmienne, równe stawce 6 miesięcznego WIBORu powiększonego o marżę w wysokości 4,25%.

?Pomyślne zakończenie tej transakcji jest częścią naszej strategii pozyskiwania długoterminowych funduszy, przy niższych kosztach i ze zróżnicowanych źródeł. Dzięki dostępowi do lokalnego rynku obligacji w Polsce, najbardziej znaczącego kraju dla biznesu IPF, mogliśmy zebrać fundusze w walucie lokalnej, od szerokiej bazy inwestorów krajowych - powiedział dyrektor finansowy IPF Adrian Gardner, cytowany w komunikacie.

Środki z emisji obligacji zostały częściowo wykorzystane do odkupienia wyemitowanych w 2010 r. przez IPF obligacji o wartości 90,6 mln zł, których termin wykupu przypadał na 30 czerwca br. Pozostałe obligacje z tej transzy, o wartości 109,4 mln zł, zostaną spłacone w dacie ich wymagalności. Pozostałe środki z emisji zostaną wykorzystane na inwestycje.

Prowadzącymi Księgę Popytu były: Bank Polska Kasa Opieki S.A oraz Bank Zachodni WBK S.A..

Nowo emitowane obligacje będą notowane w Warszawie w ramach alternatywnych systemów obrotu organizowanych przez GPW i BondSpot, podano także.

IPF - właściciel Provident Polska - jest notowany na warszawskiej giełdzie od marca 2013 r.

(ISBnews)

dk4tbqn

Podziel się opinią

Share
dk4tbqn
dk4tbqn