Trwa ładowanie...
d23972l

IZNS Iława podpisały umowę inwestycyjną z ZPM Henryk Kania

21.11. Warszawa (PAP) - IZNS Iława podpisały w poniedziałek umowę inwestycyjną, zgodnie z którą Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania w zamian za objęcie 28,5 mln nowych akcji...

d23972l
d23972l

21.11. Warszawa (PAP) - IZNS Iława podpisały w poniedziałek umowę inwestycyjną, zgodnie z którą Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania w zamian za objęcie 28,5 mln nowych akcji IZNS, sprzedadzą spółce 109 tys. własnych akcji. ZPM Henryk Kania zobowiązał się również sprzedać IZNS kolejne akcje własne, tak aby w wyniku realizacji umowy IZNS stały się podmiotem dominującym wobec ZPM - podały IZNS Iława w komunikacie.

"W przypadku podjęcia przez walne zgromadzenie spółki, w dniu 6 grudnia 2011 r., uchwały w sprawie emisji warrantów subskrypcyjnych serii A oraz warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki, w drodze emisji przez Spółkę akcji serii D, warranty subskrypcyjne serii A zostaną zaoferowane do objęcia inwestorowi (Panu Henrykowi Kani) bądź podmiotowi powiązanemu z inwestorem, w liczbie 28.580.712 warrantów subskrypcyjnych serii A (każdy warrant subskrypcyjny serii A uprawnia do objęcia 1 akcji Spółki serii D po cenie emisyjnej 1,40 zł)" - podały IZNS w komunikacie.

ZPM Henryk Kania zobowiązał się po objęciu akcji sprzedać IZNS Iława 109.096 akcji własnych za 40,01 mln zł.

"Po wykonaniu przez posiadacza warrantów subskrypcyjnych praw wynikających z tych warrantów i objęciu akcji serii D wyemitowanych przez spółkę, spółka nabędzie od podmiotu, który objął akcje serii D spółki, pakiet 109.096 akcji w kapitale zakładowym spółki Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania za łączną cenę 40.013.139,92 zł. Wzajemne wierzytelności wynikające z objęcia akcji spółki oraz nabycia przez spółkę akcji spółki Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania zostaną rozliczone poprzez potrącenie ich" - dodano w komunikacie.

d23972l

Po przeprowadzeniu tej transakcji ZPM Henryk Kania sprzedadzą IZNS kolejne akcje własne, tak aby IZNS stał się podmiotem dominującym wobec ZPM.

"Jednocześnie, na mocy umowy inwestycyjnej, inwestor Pan Henryk Kania zobowiązał się doprowadzić do zbycia na rzecz spółki(IZNS Iława - PAP) dalszych akcji w kapitale zakładowym spółki Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania za cenę określoną w umowie inwestycyjnej w taki sposób, aby spółka (IZNS Iława - PAP) stała się podmiotem dominującym w stosunku do spółki Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania" - podano w raporcie.

Kapitał zakładowy ZPM Henryk Kania dzieli się na 417.156 akcje o wartości nominalnej 100 zł każda.

Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania są jednym z największych w Polsce producentem wyrobów mięsnych, który dostarcza swoje produkty do sieci handlowych na terenie całego kraju.

W 2010 roku ZPM Henryk Kania wypracowały 349,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i EBITDA w wysokości 15,4 mln zł. (PAP)

kuc/ ana/

d23972l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23972l