Trwa ładowanie...
d49tdm2

Jacek Siwicki laureatem nagrody im. Lesława A. Pagi

07.04. Warszawa (PAP) - Były wiceminister przekształceń własnościowych, prezes Enterprise Investors (EI) Jacek Siwicki został dziesiątym laureatem Nagrody Lesława A. Pagi. Nagroda...

d49tdm2
d49tdm2

07.04. Warszawa (PAP) - Były wiceminister przekształceń własnościowych, prezes Enterprise Investors (EI) Jacek Siwicki został dziesiątym laureatem Nagrody Lesława A. Pagi. Nagroda przyznawana jest wizjonerom biznesu, działaczom gospodarczym, społecznym i publicznym lub instytucjom.

"Ta nagroda, to nagroda przyznawana przez kapitułę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie szeroko pojętej ekonomii i etyki wizjonerom biznesu - ludziom dynamicznym, niekonwencjonalnym i skutecznym w swej pracy" - powiedział wiceprezes PwC Jacek Socha podczas poniedziałkowej uroczystości.

Dodał, że Siwicki jest związany z polskim rynkiem kapitałowym od samego początku polskiej transformacji i działał zarówno w sektorze publicznym (w 1991 r. był wiceministrem przekształceń własnościowych), jak i w prywatnym sektorze finansowym. "To osoba, która (...) cechuje się realizmem oraz dogłębną chęcią zrozumienia tego, co robi. Jest realistą i twardo chodzi po ziemi" - mówił.

Dodał, że Siwicki osobiście zajmuje się inwestowaniem, odpowiadał za wprowadzenie na giełdę 28 spółek, a z około 130 firm, w które zainwestował Enterprise Investors), zebrał na inwestycje ponad 2 mld euro, trzykrotnie zwiększając wartość funduszy EI.

d49tdm2

Socha przypomniał sylwetkę Lesława Pagi, który walczył o powstanie polskiego rynku kapitałowego. "Gdyby nie Leszek, nie byłoby regulowanego rynku wraz z Komisją Papierów Wartościowych - regulatorem nadzorcą, który określił zupełnie inny standard rynku kapitałowego niż na rynkach w innych krajach przechodzących transformację" - powiedział.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie internetowej Fundacji 2065 im. Lesława A.Pagi, ideą nagrody jest pokazanie roli, jaką odgrywają w polskiej gospodarce wizjonerzy biznesu. Chodzi także o promowanie wśród polskich przedsiębiorców kultury organizacyjnej i stylu zarządzania opartego na najlepszych praktykach, wysokich standardach etycznych i profesjonalnych.

Nagroda jest przyznawana raz w roku: przedsiębiorcom, działaczom gospodarczym i publicznym lub instytucjom - dynamicznym, skutecznym w działaniu, rzetelnym, reprezentującym najwyższe standardy etyczne i zawodowe. "Szczególny akcent przy ocenie kandydatów do nagrody jest położony na działalność zgodną z najwyższymi standardami etycznymi i zawodowymi" - napisano.

Przed Siwickim laureatami nagrody Lesława A. Pagi byli: Marek Belka, Zygmunt Solorz-Żak, Grzegorz Domański, Janusz Lewandowski, Józef Wancer, Igor Chalupec, Leszek Balcerowicz, Leszek Czarnecki, Krzysztof Lis.

d49tdm2

Podczas poniedziałkowej uroczystości przyznano też Stypendia im. Lesława A. Pagi. Nagrodzone zostały zespoły studentów przygotowujące projekty edukacyjne i naukowo-badawcze w zakresie rynku kapitałowego.

Enterprise Inwestors to firma zarządzającą funduszami private equity i venture capital - najstarszy i jeden z największych inwestorów tego typu w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej.

PAP Biznes jest patronem medialnym Nagrody. (PAP)

mmu/ je/ woj/ dan/

d49tdm2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49tdm2