Trwa ładowanie...
d26eaiy
23-03-2016 10:04

Jackiewicz: MSP nie ma planów łączenia PKO BP z PZU

Warszawa, 23.03.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) nie planuje połączenia PKO Banku Polskiego z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń (PZU), poinformował minister skarbu Dawid Jackiewicz.

d26eaiy
d26eaiy

"Bierzemy pod uwagę, że w niektórych obszarach potrzebne są fuzje. W sektorach, o które pan pyta, nie będziemy łączyć obu wymienionych firm [PKO BP i PZU], czy - szerzej - sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Ale sprzyjamy planom i strategiom obu tych firm w kierunku rozbudowywania i poszerzania swej działalności" - powiedział Jackiewicz w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".

"Nie mamy nic przeciwko bankowi, który mówi o potrzebie akwizycji spółek ubezpieczeniowych, a także nic przeciwko największej w kraju firmie ubezpieczeniowej, która angażuje się w pozyskanie udziałów w sektorze bankowym. Akceptujemy takie działanie, w ten sposób bowiem umacniają swoją pozycję na rynku nasze dwa silne podmioty" - dodał minister.

Skarb Państwa ma obecnie 29,43% akcji PKO BP oraz 35,19% akcji PZU.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r.

d26eaiy

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 105,43 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

d26eaiy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26eaiy